Przejdź do treści głównej

Warsztaty wokalne Olgi Szwajgier

autor(ka): Maja Wołosiewicz
2008-10-03, 11:18
archiwalne
Warsztaty wokalne dla początkujących, prowadzone przez Olgę Szwajgier odbędą się i 11-12.X, 8-9.XI oraz 6-7.XII 2008 roku w domu kultury na ul. Łazienkowksiej 7 w Warszawie. Cena: 300 zł.

Stowarzyszenie “U Źródła”zaprasza 11-12.X, 8-9.XI oraz 6-7.XII 2008 na warsztat wokalny dla początkujących Laboratorium Głosu „Odkryj Swój Głos”, prowadzony przez Olgę Szwajgier.

Czas trwania:  sb. godz. 11 – 18, ndz. 10-17; każdy warsztat jest oddzielną całością i można brać udział w dowolnie wybranym terminie.

Miesce: Warszawa , MDK ul. Łazienkowska 7

Cena: 300 zł

KONTAKT: , www.u-zrodla.pl  

Maja Wołosiewicz tel. 0 606 994 366

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele. Pracując z Olgą Szwajgier przekonujemy się, że całe nasze ciało wraz z krtanią i strunami głosowymi jest doskonałym instrumentem muzycznym.

Olga Szwajgier - jeden z największych sopranów świata jest nie tylko wspaniałą wokalistką, ale również uroczą kobietą, pełną radości życia i poczucia humoru, obdarzoną niezwykłą umiejętnością pracy z ludźmi. Zajęcia z nią to sama przyjemność. Na początku Olga pomaga odnaleźć każdemu uczestnikowi jego własny, osobisty dźwięk, a także miejsce w którym się on w nas rodzi. Uczy jak wydobywać głos bez wysiłku czy nadwerężania aparatu głosowego. Tak więc warsztaty dla początkujących to przede wszystkim szukanie, odkrywanie siebie i swojego brzmienia. A wszystko to dzieje się przy życzliwym i ciepłym wsparciu prowadzącej. Osoby początkujące pracują tylko z dźwiękiem, ponieważ najważniejsze jest by nauczyły się prawidłowej emisji głosu już na początku swojej “wokalnej drogi”. Warsztaty Olgi przeznaczone są nie tylko dla amatorów, lecz także dla wokalistów, aktorów, nauczycieli i osób, dla których wyraźny i dźwięczny głos w pracy jest niezbędny. Z doświadczenia pedagogicznego Olgi wynika, że nie ma osób bez słuchu, głosu czy poczucia rytmu, jest tylko nieumiejętność posługiwania się tymi środkami ekspresji. Olga uczy jak śpiewać całym ciałem, wierząc, że to co jest dostępne dla niej, dostępne jest też innym ludziom.

Olga Szwajgier, światowej sławy wokalistka, sopran. Ćwiczeniami własnego pomysłu poszerzyła skalę swojego głosu z 3 do 6 oktaw. Śpiewa na granicy słyszalności. Jest autorką unikatowej metody pracy z głosem. Jest pedagogiem Wyższej Szkoły teatralnej w Krakowie oraz Internationale Akademie für Neue Music w Schwaz (Austria). W swoim dorobku artystycznym posiada kilkaset prawykonań światowych i polskich. Śpiewa m. in. utwory Mozarta, Bacha, Pendereckiego, Lutosławskiego, Risseta, Ivesa. Występuje na najważniejszych festiwalach muzki współczesnej w Polsce, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Holandii oraz w Stanach Zjednoczonych. W 1991 roku wystąpiła w Carnegie Hall na koncercie uświetniającym obchody stulecia tej sceny. Uhonorowana tyutułem „Woman of thew Year 1991/92”.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Stowarzyszeie "U Źródła"
Miejsce: Warszawa, ul.Łazienkowska 7, MDK
Data wydarzenia: od 2008-10-11 do 2008-10-12
Organizator:

Stowarzyszenie "U Źródła"

Adres:

Warszawa ul. Iwicka 40/29,

E-mail:

info@u-zrodla.pl

Www:

http://www.u-zrodla.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • hobby, zainteresowania
  • kultura
  • rozwój osobisty