Przejdź do treści głównej

I Regaty Polonijne zakończone [relacja]

autor(ka): Magdalena Widomska
2008-09-17, 10:38
archiwalne
13 września po raz pierwszy odbyły się regaty " Sailing in Poland Pogoria International Yacht Racing 2008”. W imprezie wzięły udział załogi z polskich środowisk żeglarskich Danii, Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz Ukrainy.

Spośród wszystkich startujących drużyn, najlepsza okazała się załoga klubu YKP Londyn z Wielkiej Brytanii w składzie Marek Mogielnicki, Marcin Szymczak, Łukasz Jadach. Drugie i trzecie miejsce na podium należało do polskich załóg z klubów KW LOK Zefir ( Sławomir Skowron, Adrian Skowron, Jacek Żydek) oraz YKP Pogoria III (Balcerzak Zdzisław, Stanisław Gasiuk, Rafał Balcerzyk).

Gregory Stefaniak założyciel i pierwszy Komandor Polskiego Klubu Żeglarskiego w Nowym Jorku otrzymał specjalny puchar przeznaczony dla osoby, która przybyła z najodleglejszego zakątka świata.

– Przyjechałem tu z wielką przyjemnością. Znalazł się pretekst w postaci organizowanych regat aby po około 30 latach powrócić na tereny, gdzie zaczęła się moja żeglarska przygoda. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również wystartuję – mówi Stefaniak.

Organizatorzy regat - Yacht Klub Polski Londyn, klub żeglarski „Fregata” i Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej zatroszczyli się także o muzyczną oprawę imprezy. Na terenie ośrodka Wodnik należącego do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. przez cały dzień można było słuchać zespołów szantowych, wziąć udział w licznych zabawach i atrakcjach przygotowanych z myślą o całych rodzinach.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Grupa PRC
Miejsce: Pogoria, Dąbrowa Górnicza
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • hobby, zainteresowania
  • sport