Przejdź do treści głównej

Sylwetki: Lubelski krzykacz

autor(ka): Monika Marczyk
2002-07-29, 15:10
archiwalne
Władysław Stefan Grzyb – Kawaler Złotego Krzyża Zasługi, członek wielu organizacji społecznych, posiadacz Złotej Odznaki ‘Zasłużony dla Miasta Lublina’ i …Klikon Królewskiego Stołecznego Grodu Lublin.
Wiedziony sentymentem do lat dziecinnych Pan Władysław odnalazł zapis nutowy hejnału miasta Lublina z 1685 roku w pracy Oskara Kolberga (polskiego etnografa z XIX wieku). Dzięki tej inicjatywie lubelski trębacz miejski do dziś odgrywa historyczną melodię z balkonu Ratusza

W 1997 roku Pan Władysław dowiedział się o Starożytnej Honorowej Gildii Krzykaczy Miejskich z Wielkiej Brytanii, a w lipcu tego roku stał się jej członkiem honorowym. Zapraszany na liczne konkursy krzykaczy na całym świecie (Anglia, Kanada, Ukraina) - Władysław Grzyb ma głos jak dzwon. Wiek (70 lat) nie przeszkadza mu doskonale wypełniać obowiązków miejskiego krzykacza.

W 2002 roku lubelski klikon został członkiem Gildii Krzykaczy Miejskich Kontynentu Europejskiego. Już trenuje do przyszłorocznych konkursów.

Źródło: Władysław S. Grzyb
Miejsce: Lublin
Data wydarzenia: od 2002-07-29 do 2002-07-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • rozwój regionalny
  • sport