Przejdź do treści głównej

Staże w Delegacji Unii Europejskiej przy ONZ

autor(ka): tłum. dobr (redakcja ngo.pl)
2007-04-17, 10:10
archiwalne
Delegacja Unii Europejskiej przy ONZ zaprasza na staże w ONZ. Staże odbywają się w trzech sesjach w ciągu roku. Ostatni termin składania aplikacji mija 15 lipca 2007 (poprzednie: 15 stycznia 2007 i 15 kwietnia 2007). Staże są bezpłatne.

Staże odbywają się w trzech terminach (styczeń - kwiecień, maj - czerwiec, wrzesień - grudzień). W każdym z terminów dostępnych jest osiem bezpłatnych staży.

Szczególnie oczekiwane są zgłoszenia absolwentów uniwersyteckich posiadających wiedzę z zakresu nauk rozwojowych, studiów europejskich, prawa międzynarodowego/europejskiego, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, ekonomii i handlu, praw człowieka.

Staże odbywają się w takich instytucjach ONZ jak Komisja Bezpieczeństwa, Zgromadzenie Generalne i ich różne komórki. Stażyści mają za zadanie m.in. monitorowanie przynajmniej jednej grupy zagadnień związanej ze sprawami politycznymi, ekonomicznymi lub społecznymi, łącznie z kwestami ekonomii i handlu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, praw człowieka, praw kobiet i dzieci, pojawiających się kryzysów politycznych, pomocy humanitarnej, reform i finansów ONZ, rozbrojenia, kwestii prawnych itd.

Dodatkowo stażysta musi uczestniczyć w spotkaniach koordynacyjnych EU dotyczących szerokiego wachlarza kwestii, którymi zajmuje się ONZ.

Pracując u boku oficjalnych przedstawicieli Delegacji, stażyści uczestniczą w tworzeniu raportów i organizowaniu spotkań dla szefów Komisji Europejskiej w Brukseli.

Kandydaci powinni być przygotowani na odbycie co najmniej trzymiesięcznego, a najlepiej półrocznego stażu.

Więcej informacji o programie, rekrutacji, terminach i warunkach aplikacji na lata 2007-2008 można znaleźć na stronie: www.europa-eu-un.org/articles/en/article_4375_en.htm


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Julia Kluczynska; Human Rights Students' Initiative, CEU Budapest
Miejsce: Nowy Jork
Data wydarzenia: od 2007-01-10 do 2007-07-15
Organizator:

Internship at the Delegation of the European Commissionto theUnited Nations, New York

Adres:

222 East 41st Street New York NY 10017,

Tel.:

(1) 212 401 01 47

Faks:

(1) 212 758 27 18

E-mail:

carine.gardin@ec.europa.eu

Www:

http://www.europa-eu-un.org/articles/en/article_4375_en.htm 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • hobby, zainteresowania
  • młodzież
  • pomoc rozwojowa
  • prawa człowieka
  • wolontariat
  • wolontariusze