Przejdź do treści głównej

Wrocław. Edukacja przy użyciu gry New Shores. Bezpłatne szkolenie dla osób pracujących z młodzieżą

autor(ka): Michalina Kulakowska
2018-09-19, 08:53
bezpłatne
archiwalne
Stowarzyszenie "Centrum Rozwiązań Systemowych" zaprasza pedagogów, nauczycieli, wykładowców, pracowników świetlic i organizacji harcerskich, bibliotekarzy i inne osoby pracujące z młodzieżą na bezpłatne, certyfikowane szkolenie z wykorzystania gry New Shores jako narzędzia w edukacji.

Z dumą informujemy, że po ponad roku wytężonej pracy, udało nam się stworzyć niestandardową grę edukacyjną dla młodzieży, New Shores - A Game for Democracy. Teraz zapraszamy pedagogów, nauczycieli, wykładowców, pracowników świetlic i organizacji harcerskich, bibliotekarzy i inne osoby pracujące z młodzieżą na bezpłatne, certyfikowane szkolenie z wykorzystania narzędzia w edukacji.

New Shores - a Game of Democracy to wieloosobowa gra internetowa, która w atrakcyjny dla młodych ludzi sposób, pokazuje złożoność procesów demokratycznych, uczy odpowiedzialności społecznej i ekologicznej, a poprzez szereg trudnych decyzji podejmowanych przez graczy, rozwija przedsiębiorczość, kompetencje interpersonalne i matematyczne.

Gra powstała jako uzupełnienie tradycyjnej edukacji obywatelskiej i proekologicznej i może być z powodzeniem wykorzystywana np. na zajęciach z WOSu, przyrody, a nawet matematyki. Towarzyszy jej podręcznik metodologiczny oraz scenariusz warsztatu wraz z dodatkowymi ćwiczeniami (wszystko dostępne po zalogowaniu się na darmową platformę e-learningową Edmodo. Instrukcję, jak to zrobić, można przeczytać tutaj).

By wyjść naprzeciw pedagogom i innym osobom zainteresowanym wykorzystaniem gry w swojej praktyce dydaktycznej, jej twórcy - Centrum Rozwiązań Systemowych we współpracy z węgierską Fundacją Rogers i słowacką organizacją TANDEM n.o, organizują darmowe, certyfikowane szkolenie w trzech krajach: w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech.

Polska odsłona wydarzenia odbędzie się 6 października 2018 r. w godzinach 9:00-17:00 w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5/1 we Wrocławiu. Wciąż mamy jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszamy do wypełnienia formularzu rejestracyjnego (tutaj).

Więcej szczegółów o grze i projekcie znajdą Państwo w załączniku a także na stronie http://newshores.crs.org.pl/pl/.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Stowarzyszenie "Centrum Rozwiązań Systemowych"
Miejsce: Infopunkt Nadodrze, Władysława Łokietka 5/1, 50-243 Wrocław, woj. dolnośląskie
Data wydarzenia: 2018-10-06
Organizator:

Stowarzyszenie "Centrum Rozwiązań Systemowych"

Adres:

Stefana Jaracza 80B 10, 50-305 Wrocław, woj. DS

Tel.:

71 718 85 36

E-mail:

biuro@crs.org.pl

Www:

http://www.crs.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja ekologiczna
  • edukacja kulturalna
  • edukacja obywatelska
  • edukacja pozaformalna
  • młodzież