Przejdź do treści głównej

Organizacja prowadzi działalność odpłatną [infografika]

autor(ka): Helena Romanowska, poradnik.ngo.pl
2018-05-14, 03:33
Organizacje pozarządowe mogą pobierać za swoje usługi opłaty. NGO mogą to robić nie prowadząc działalności gospodarczej. Zapoznaj się z infografiką o odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Możliwość prowadzenia działalności odpłatnej przez organizacje pozarządowe pojawiła się wraz z wejściem w życie ustawy o działalności pożytku.

Prowadzenie przez organizację pozarządową odpłatnej działalności pożytku publicznego nie wymaga żadnej formalnej rejestracji. Oznacza to, że – przy zachowaniu określonych zasad – organizacja może uzyskiwać pieniądze na finansowanie swojej działalności bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej. 

Kiedy jednak nie zachowujemy określonych zasad, odpłatna działalność pożytku publicznego staje się działalnością gospodarczą. Na co trzeba uważać?

Zobacz infografikę - łatwiej zrozumiesz na czym polega i jakie możliwości daje organizacjom pozarządowym odpłatna działalność pożytku publicznego. 


 

zobacz też:
Odpłatna działalność pożytku publicznego w PORADNIK.NGO.PL

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 9 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Nie bójmy się działalności odpłatnej ~Działacz społeczny 17.05.2018, 01:25 W fajny i prosty sposób wyjaśnione zasady prowadzenia działalności odpłatnej. Ani to trudne, ani skomplikowane. Nie bójmy się jej i przełamujmy społeczne tabu zawsze darmowych działań organizacji. Opłata nie oznacza zysku. Edukujmy polskie społeczeństwo. Oby więcej takich artykułów. ODPOWIEDZ
  • [+] Rozwiń komentarz ! ~Paragon 15.05.2018, 06:29 Zupełne bzdury są w tej infografice... ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomizacja
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • pożytek publiczny
  • prawo