DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

"Troska". Bezpłatne porady prawne dla warszawiaków

Dobra wiadomość dla wszystkich warszawiaków, którzy poszukują bezpłatnego poradnictwa prawnego. Od 1 sierpnia 2006 Punkt Porad Prawnych stowarzyszenia TROSKA będzie działał codziennie. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu ze strony Biura Polityki Społecznej m.st. Warszawy.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Maurycy Seweryn

2006-07-20, 10.22
„Jestem zadowolony, że TROSKA będzie mogła pomagać w większym zakresie niż dotychczas. Do końca roku możemy przyjąć niemal 3 - 4 razy więcej chętnych. Dla mnie jest szczególnie ważne jest to, że ograniczyliśmy do minimum czas oczekiwania na poradę” – wyjaśnia Maurycy Seweryn, prezes stowarzyszenia, i zapewnia, że mimo wzrostu liczby godzin porad, zostanie zachowany wysoki poziom usług.

Klinika prawa prowadzona w TROSCE od 2004 roku zyskała sobie uznanie wśród mieszkańców Ochoty. O powodzeniu świadczyć mogą liczby. Z pomocy TROSKI skorzystało tylko w pierwszej połowie tego roku ponad 300 osób. Prawnicy-wolontariusze przyjmowali mieszkańców Ochoty 3 razy w tygodniu po 2 godziny.

TROSKA uzyskała niedawno bardzo prestiżowy patronat ze strony Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. „To zobowiązuje do prowadzenia poradnictwa na wysokim poziomie, ale jednocześnie jest wyrazem uznania dla dotychczasowej pracy TROSKI” – wyjaśnia M. Seweryn.

Od sierpnia porady będą odbywać się pięć razy w tygodniu. Terminy porad, zostały ułożone tak, aby mogły z nich skorzystać zarówno osoby aktywne zawodowo, jak i bezrobotni oraz seniorzy. Dla tych pierwszych dogodniej będzie we wtorki, w środy i czwartki, kiedy TROSKA pomaga w godzinach 16 - 20. Zainteresowani wcześniejszą godziną, mogą uzyskać pomoc od 12 do 15 w poniedziałek i piątek. Zapisy prowadzone codziennie. Wolontariusze przyjmują zgłoszenia telefonicznie pod nr 022 659 21 25. Można też zadawać pytania pocztą elektroniczną na adres .

Zdając sobie sprawę z zapotrzebowania na bezpłatne poradnictwo, TROSKA planuje zorganizowanie 3 dodatkowych dyżurów. W ten sposób mieszkańcy korzystają nie tylko z 18 godzin porad tygodniowo, które są współfinansowane przez Biuro Polityki Społecznej. Uzyskują też pomoc podczas 8 godzin porad, które poprowadzą tak jak do tej pory prawnicy-wolontariusze.

Więcej o TROSCE na stronie www.troska.com.pl.

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: od 2006-08-01 do 2006-12-31
organizator: TIS TROSKA
adres: Sękocińska 5,
tel.: 022 659 21 25, faks: 022 659 21 25
e-mail: troska@onet.eu
www: http://www.troska.com.pl 
źródło: Organizator
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.