Przejdź do treści głównej

"Troska". Bezpłatne porady prawne dla warszawiaków

autor(ka): Maurycy Seweryn
2006-07-20, 10:22
archiwalne
Dobra wiadomość dla wszystkich warszawiaków, którzy poszukują bezpłatnego poradnictwa prawnego. Od 1 sierpnia 2006 Punkt Porad Prawnych stowarzyszenia TROSKA będzie działał codziennie. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu ze strony Biura Polityki Społecznej m.st. Warszawy.
„Jestem zadowolony, że TROSKA będzie mogła pomagać w większym zakresie niż dotychczas. Do końca roku możemy przyjąć niemal 3 - 4 razy więcej chętnych. Dla mnie jest szczególnie ważne jest to, że ograniczyliśmy do minimum czas oczekiwania na poradę” – wyjaśnia Maurycy Seweryn, prezes stowarzyszenia, i zapewnia, że mimo wzrostu liczby godzin porad, zostanie zachowany wysoki poziom usług.

Klinika prawa prowadzona w TROSCE od 2004 roku zyskała sobie uznanie wśród mieszkańców Ochoty. O powodzeniu świadczyć mogą liczby. Z pomocy TROSKI skorzystało tylko w pierwszej połowie tego roku ponad 300 osób. Prawnicy-wolontariusze przyjmowali mieszkańców Ochoty 3 razy w tygodniu po 2 godziny.

TROSKA uzyskała niedawno bardzo prestiżowy patronat ze strony Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. „To zobowiązuje do prowadzenia poradnictwa na wysokim poziomie, ale jednocześnie jest wyrazem uznania dla dotychczasowej pracy TROSKI” – wyjaśnia M. Seweryn.

Od sierpnia porady będą odbywać się pięć razy w tygodniu. Terminy porad, zostały ułożone tak, aby mogły z nich skorzystać zarówno osoby aktywne zawodowo, jak i bezrobotni oraz seniorzy. Dla tych pierwszych dogodniej będzie we wtorki, w środy i czwartki, kiedy TROSKA pomaga w godzinach 16 - 20. Zainteresowani wcześniejszą godziną, mogą uzyskać pomoc od 12 do 15 w poniedziałek i piątek. Zapisy prowadzone codziennie. Wolontariusze przyjmują zgłoszenia telefonicznie pod nr 022 659 21 25. Można też zadawać pytania pocztą elektroniczną na adres .

Zdając sobie sprawę z zapotrzebowania na bezpłatne poradnictwo, TROSKA planuje zorganizowanie 3 dodatkowych dyżurów. W ten sposób mieszkańcy korzystają nie tylko z 18 godzin porad tygodniowo, które są współfinansowane przez Biuro Polityki Społecznej. Uzyskują też pomoc podczas 8 godzin porad, które poprowadzą tak jak do tej pory prawnicy-wolontariusze.

Więcej o TROSCE na stronie www.troska.com.pl.

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Organizator
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: od 2006-08-01 do 2006-12-31
Organizator:

TIS TROSKA

Adres:

Sękocińska 5,

Tel.:

022 659 21 25

Faks:

022 659 21 25

E-mail:

troska@onet.eu

Www:

http://www.troska.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • inicjatywy oddolne
  • organizacje wspierające