Przejdź do treści głównej

Gdańsk. Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy w Fundacji "Dr Clown"

autor(ka): Natalia Budzyńska
2017-09-14, 08:54
bezpłatne
Fundacja ”Dr Clown”
Bezpłatne szkolenie wprowadzające dla wolontariuszy odbędzie się w dniach: 30 września-1 października 2017 w Gdańsku.

Szkolenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy i jest obowiązkowe, aby rozpocząć wolontariat w Fundacji "Dr Clown". Tematyka dotyczy przygotowania psychologiczno-społecznego, zasad obowiązujących w fundacji oraz warsztatu pracy doktora clowna (część artystyczna).

Informacje oraz zapisy:

lub 519 130 356

Gwarantujemy dobrą zabawę i dużo śmiechu:)

Celem statutowym Fundacji jest prowadzenie terapii śmiechem i zabawą dla dzieci przebywających w niemal 100 Polskich szpitalach i ośrodkach specjalnych. „Doktorzy clowni” w kolorowych strojach spotykają się z chorymi maluchami i pomagają im poradzić sobie z trudną sytuacją w czasie hospitalizacji. Ponadto spotykają się z dziećmi w świetlicach socjo- terapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają dzieci chore lub z niepełnosprawnością. Wolontariusze w kolorowych strojach, specjalnym makijażu oraz z czerwonym noskiem bawią się z dziećmi przebywającymi w szpitalach, czarują balonowe zwierzątka, robią sztuczki magiczne. Dzieci zajęte zabawą czy iluzją mogą choć na chwilę zapomnieć o bólu, cierpieniu i stresie związanym z chorobą bądź pobytem w placówce. Również rodzice przebywający razem ze swoimi dziećmi w szpitalu, dzięki wizytom wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” doświadczają pozytywnych efektów naszej terapii.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Data wydarzenia: od 2017-09-30 do 2017-10-01
Organizator:

Fundacja "Dr Clown" Oddział w Gdańsku

Adres:

Kartuska 98, 80-104 Gdańsk, woj. Pomorskie

Tel.:

519 130 356

E-mail:

natalia.budzynska@drclown.pl

Www:

http://www.drclown.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • wolontariat
  • wolontariusze