Przejdź do treści głównej

Warszawa. Bezpłatne szkolenia i warsztaty dla rodziców dzieci z autyzmem i profesjonalistów

autor(ka): Marzenna Hołowacz
2017-09-14, 08:52
bezpłatne
Bezpłatny projekt szkoleniowo-warsztatowy współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt pt. „KROK PO KROKU – projekt szkoleniowo-warsztatowy dla terapeutów, nauczycieli, wolontariuszy i rodzin dzieci z autyzmem” oferuje udział w bezpłatnych szkoleniach (20 godzin dydaktycznych) i warsztatach (12 godzin dydaktycznych). Zajęcia rozpoczną się 26 września 2017 w Warszawie.

KROK PO KROKU – Fundacja na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin

zaprasza rodziców dzieci z autyzmem i profesjonalistów pracujących na co dzień z dziećmi

z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (psychologów, pedagogów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedszkoli/szkół integracyjnych i specjalnych, wolontariuszy) do udziału w BEZPŁATNYM PROJEKCIE SZKOLENIOWO/WARSZTATOWYM współfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

O projekcie:

Projekt pt „KROK PO KROKU – projekt szkoleniowo-warsztatowy dla terapeutów, nauczycieli, wolontariuszy i rodzin dzieci z autyzmem” oferuje udział w bezpłatnych szkoleniach (20 godzin dydaktycznych) i warsztatach (12 godzin dydaktycznych) prowadzonych przez psychologów behawioralnych, specjalistów z zakresu psychologii rozwojowej i terapii behawioralnej, szkoleniowców pracujących w ośrodku rehabilitacyjnym KROK PO KROKU - Fundacji na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin, gdzie prowadzona jest terapia dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Planowane w ramach projektu szkolenia i warsztaty podniosą i usystematyzują wiedzę i umiejętności rodziców oraz wolontariuszy, terapeutów i nauczycieli pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, co w dłuższej perspektywie doprowadzi do usamodzielnienia dzieci, ich socjalizacji i aktywizacji, a w szczególności do właściwego przygotowania do efektywnego i bezstresowego funkcjonowania w domu i placówce przedszkolnej lub szkolnej.

Programy szkoleniowo/warsztatowe są opracowane przez dr Monikę Suchowierską-Stephany (Certyfikowany Analityk Zachowania) - przekazują wiedzę i umiejętności dotyczące terapii stosowanej analizy zachowania (tj., terapii ABA, zwanej również behawioralną) ze względu na jej dużą efektywność w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju.

Szkolenia i warsztaty będą realizowane w ośrodku terapeutycznym Fundacji w Warszawie:

KROK PO KROKU – Fundacja na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin

ul. Zaściankowa 92 lok. 4, 02-989 Warszawa

Uczestnicy projektu:

Projekt realizowany w Warszawie dla mieszkańców województwa mazowieckiego, przeznaczony dla rodziców dzieci z autyzmem i profesjonalistów pracujących z dziećmi o zaburzonym rozwoju (psychologów, pedagogów, logopedów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedszkoli/szkół integracyjnych i specjalnych, wolontariuszy).

Szczegółowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne projektu znajdują się na stronie Fundacji

www.fundacja.krokpokroku.org

informacje o projekcie:

tel.: 22 885 12 48

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: KROK PO KROKU – Fundacja na rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin, Zaściankowa 92 lok. 4, 02-989 Warszawa, woj. Mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-09-26 do 2017-11-24
Organizator:

KROK PO KROKU – Fundacja na rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin

Adres:

Zaściankowa 92 lok. 4, , 02-989 Warszawa, woj. Mazowieckie

Tel.:

22 885 12 48

Faks:

22 885 12 48

E-mail:

biuro@krokpokroku.org

Www:

http://fundacja.krokpokroku.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja i wychowanie
  • integracja społeczna
  • oświata
  • rodziny
  • wolontariusze