Przejdź do treści głównej

Gdynia. Konferencja dla nauczycieli "Edukacja w Akcji: Tech-School"

autor(ka): Barbara Ciach
2017-09-12, 13:24
archiwalne
Zapraszamy wszystkich nauczycieli na kolejną edycję konferencji EDUKACJA W AKCJI, która odbędzie się we wtorek, 3 października 2017 w godzinach 9.00 – 17.00 w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. W trakcie tegorocznego spotkania weźmiemy pod lupę temat nowych technologii wykorzystywanych w edukacji szkolnej i nieformalnej. Zachęcimy tym samym do wspólnej refleksji nad punktem, w jakim znajduje się polska szkoła w dobie szybkiego rozwoju technologicznego.

Konferencja: EDUKACJA W AKCJI: Tech-School
Rozmowa o szkole przyszłości

Zapraszamy wszystkich nauczycieli na kolejną edycję konferencji EDUKACJA W AKCJI, która odbędzie się we wtorek, 3 października w godzinach 9.00 – 17.00 w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. W trakcie tegorocznego spotkania weźmiemy pod lupę temat nowych technologii wykorzystywanych w edukacji szkolnej i nieformalnej. Zachęcimy tym samym do wspólnej refleksji nad punktem, w jakim znajduje się polska szkoła w dobie pędzącego rozwoju technologicznego. Razem spróbujemy odpowiedzieć na pytania o szanse i zagrożenia jakie niosą ze sobą nowe technologie, których jak się wydaje – nie da się już uniknąć.

Podczas wykładów z udziałem profesjonalistów przeanalizujemy rozwiązania technologiczne z jakich najczęściej korzystają szkoły oraz zastanowimy się nad ich wpływem na jakość polskiej edukacji. Porozmawiamy o współczesnych możliwościach technologicznych dla szkół oraz wyruszymy w podróż do szkoły przyszłości – jak ją sobie wyobrażamy? Czego od niej oczekujemy a czego się obawiamy?

W ramach bloku EduTechMarket zaprosimy do zapoznania się z najciekawszymi, realizowanymi w Polsce inicjatywami edukacyjnymi wykorzystującymi nowe technologie jako narzędzie pracy. Swoimi doświadczeniami podzielą się instytucje, stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty działające w części lub w całości w sferze szeroko rozumianej edukacji i wdrażaniem nowych technologii.

Po prezentacjach zaprosimy uczestników do Tech-Caffe - niezwykłej przestrzeni, w której w nieformalnej atmosferze będzie można porozmawiać z prelegentami, omówić najbardziej interesujące zagadnienia oraz nawiązać kontakty.

Konferencję zakończy debata, w trakcie której podejmiemy refleksję na temat „Granic nowych technologii w szkole” – czy takie granice są potrzebne? Jeśli tak, jaka jest rola nauczycieli w ich wyznaczaniu?

Konferencja EDUKACJA W AKCJI: Tech-School to ważne wydarzenie, w trakcie którego dyrektorzy szkół, nauczyciele, osoby zajmujące się edukacją nieformalną i inni, którym bliski jest temat nowych technologii w szkole, będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami. Dlatego już dziś zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń. Program oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie Centrum Nauki EXPERYMENT.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Centrum Nauki EXPERYMENT
Miejsce: Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, Zwycięstwa Al. 96/98, Gdynia, woj. Pomorskie
Data wydarzenia: 2017-10-03
Organizator:

Centrum Nauki EXPERYMENT

Adres:

Zwycięstwa Al. 96/98, Gdynia, woj. Pomorskie

Tel.:

(+48) 58 500 49 94

Faks:

58 698 26 60

E-mail:

biuro@experyment.gdynia.pl

Www:

http://experyment.gdynia.pl/pl/oferta/dla-nauczycieli/konferencja-edukacja-w-akcji-3-10-2017/artykul 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja pozaformalna
  • nowe technologie
  • oświata