Przejdź do treści głównej

Kraków. Warsztaty "Obywatel na straży drzew"

autor(ka): Magdalena Berezowska
2017-09-12, 08:54
bezpłatne
Fundacja EkoRozwoju zaprasza na bezpłatne warsztaty dotyczące budżetu obywatelskiego i zazieleniania miasta. Warsztaty odbędą się w Miejskim Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Brackiej 10 w Krakowie dnia 29 września 2017 roku w godz. od 14.00 do 20.30. Warsztaty szkoleniowe skierowane są do osób korzystających z mechanizmu, jakim jest budżet obywatelski.

Warsztaty szkoleniowe skierowane są także do przedstawicieli samorządów lokalnych, które chciałyby budżety obywatelskie realizować.

Tematyka warsztatów skupi się na następujących zagadnieniach:
• ROLA BUDŻETÓW OBWATELSKICH w ROZWOJU ZIELENI w miastach - realia BO jako mechanizmu partycypacji, jak usprawnić budżety obywatelskie? Wypracowanie rekomendacji.
• PLANOWANIE I PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW obywatelskich: identyfikacja celu, działania, od pomysłu do realizacji, jak skutecznie promować i wygrać, jak zaangażować innych?

Podczas szkolenia zaprosimy uczestników zarówno na wykłady i prezentacje merytoryczne, jak i do aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych zwiększających umiejętności z zakresu podstaw komunikacji społecznej, aktywizowania mieszkańców, umiejętności przygotowania, prowadzenia projektów i kampanii.

Program warsztatów: 14.00 – 14.30 SESJA WPROWADZAJĄCA - obywatele dla zieleni

14.30 – 16.30 BUDŻETY DLA ZIELENI? Realia budżetów obywatelskich.

W trakcie sesji zaprezentujemy i wykorzystamy wyniki społecznego monitoringu budżetów obywatelskich przeprowadzonego w największych polskich miastach.

16.30 – 18.30 OBYWATELSKIE DZIAŁANIA

Sesja dotycząca planowania i przygotowania projektów obywatelskich: identyfikacja celu, działania, od pomysłu do realizacji.

18.30 – 19.00 Przerwa i rozmowy kuluarowe

19:00 – 20.30 DOBRY PRZYKŁAD – Budżet obywatelski oczami lidera projektu Drzewa dla Wrocławia - problemy i wzywania, szanse i sukcesy.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 27 września 2017 mailowo na adres: z podaniem imienia i nazwiska, maila i telefonu kontaktowego. Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt „OBYWATEL NA STRAŻY DRZEW” jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Miejskie Centrum Dialogu Obywatelskiego w Krakowie, Bracka 10, Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: 2017-09-29
Organizator:

Fundacja EkoRozwoju

Adres:

św. Wincentego 25 A,C, 50-252 Wrocław, woj. DS

Tel.:

71 344 59 48

E-mail:

biuro@fer.org.pl

Www:

http://www.fer.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • budżet obywatelski
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • ekologia
  • inicjatywy oddolne
  • miasto
  • rośliny
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją