Przejdź do treści głównej

Warszawa. Bezpłatny kurs angielskiego dla seniorów

autor(ka): Barbara Sakowska
2017-09-12, 08:51
bezpłatne
archiwalne
Fundacja NIKA zaprasza na bezpłatny kurs języka angielskiego dla seniorów. Kurs będzie jednocześnie podróżą po całym świecie i poznawaniem tradycji, obyczajów, dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego krajów anglojęzycznych. Kurs będzie trwać od 18 września do 1 grudnia 2017 r., spotkania raz w tygodniu po 1,5 h, można wybrać jedną z czterech możliwych lokalizacji w Warszawie.

Zapraszamy na bezpłatny kurs języka angielskiego dla seniorów. Jednak nie będzie to zwykły kurs językowych jakich wiele. Proponujemy kurs językowy, który będzie jednocześnie podróżą po całym świecie i poznawaniem tradycji, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego krajów anglojęzycznych. Słuchacze poznają charakterystyczne elementy architektury, tradycje, święta i zwyczaje z nimi związane, elementy tradycji kulinarnej, typowe dla danego kraju elementy fauny, flory. Przyjrzymy się także obiektom przyrodniczo-geograficznym, będzie troszkę etnologii, elementy historii, a także wiele informacji o życiu współczesnym. Poznamy Wielką Brytanię, z rozróżnieniem na Irlandię, Szkocję i Anglię, Stany Zjednoczone i Kanadę, Australię i Nową Zelandię. Ale nie tylko – zajrzymy także do anglojęzycznych krajów Afryki, na Fidżi, Maltę czy do Indii. Pokazane zostaną podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi krajami w kontekście językowym.

Kurs będzie prowadzony przez doświadczonych lektorów. Zajęcia odbywać się będą w grupach 10 osobowych, po to, by były one efektywne. Pojedyncze spotkanie będzie trwało 1,5 godz. 1 x tyg. Zajęcia odbywać się będą w czterech dzielnicach Warszawy – w każdej określonego dnia tygodnia o stałej porze przez 11 tygodni. Łącznie zapewnionych zostanie 66 godzin zegarowych zajęć.

Harmonogram:

Poniedziałek Warszawa-Wilanów, godz. 11.00 – 12.30

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji

ul. Radosna 11

Wtorek: - nie dotyczy

Środa: Warszawa-Mokotów godz. 11.00-12.30

Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców

ul. Woronicza 44a

Czwartek: Warszawa-Centrum godz. 11.30 – 13.00

Warsztat Warszawski

Pl. Konstytucji 4

Piątek: Warszawa-Ursynów godz. 10.30 – 12.00

Forum Aktywności Społecznej

ul. Wasilkowskiego 11


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Fundacja NIKA
Miejsce: Podane powyżej, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-09-18 do 2017-12-01
Organizator:

Fundacja Nika

Adres:

Warszawska 21D lok. 36, 05-520 Konstancin-Jeziorna, woj. mazowieckie

Tel.:

606-831-447

E-mail:

fundacja@nika.org.pl

Www:

http://www.nika.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Język angielski dla seniorów. ~Ewa Stachowiak 11.08.2018, 06:18 Bardzo dobra inicjatywa, Fundacji NIKA. Witam, Czy kurs języka angielskiego dla seniorów będzie kontynuowany w bieżącym 2018 roku? Czy są jeszcze wolne miejsca na tym kursie? Miejscem mojego zamieszkania jest Warszawa Bardzo bym chciała nauczyć się tego języka, którym posługuje się niemal cała Europa, wyjazdy zagraniczne przestaną stresować, będą jedynie przyjemnością :-) Pozdrawiam. Ewa S. ODPOWIEDZ
  • angielski dl a seniorów ~Marta 16.05.2018, 04:02 Witam, czy w najbliższym czasie, ewentualnie - jesienią rusza jakiś kolejny kurs angielskiego dla seniorów? Jesli tak, to jak i kiedy mozna się zapisać. Pozdrawiam ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • seniorzy
  • wielokulturowość