Przejdź do treści głównej

Warszawa. Bezpłatny kurs angielskiego dla seniorów

autor(ka): Barbara Sakowska
2017-09-12, 08:51
bezpłatne
archiwalne
Fundacja NIKA zaprasza na bezpłatny kurs języka angielskiego dla seniorów. Kurs będzie jednocześnie podróżą po całym świecie i poznawaniem tradycji, obyczajów, dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego krajów anglojęzycznych. Kurs będzie trwać od 18 września do 1 grudnia 2017 r., spotkania raz w tygodniu po 1,5 h, można wybrać jedną z czterech możliwych lokalizacji w Warszawie.

Zapraszamy na bezpłatny kurs języka angielskiego dla seniorów. Jednak nie będzie to zwykły kurs językowych jakich wiele. Proponujemy kurs językowy, który będzie jednocześnie podróżą po całym świecie i poznawaniem tradycji, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego krajów anglojęzycznych. Słuchacze poznają charakterystyczne elementy architektury, tradycje, święta i zwyczaje z nimi związane, elementy tradycji kulinarnej, typowe dla danego kraju elementy fauny, flory. Przyjrzymy się także obiektom przyrodniczo-geograficznym, będzie troszkę etnologii, elementy historii, a także wiele informacji o życiu współczesnym. Poznamy Wielką Brytanię, z rozróżnieniem na Irlandię, Szkocję i Anglię, Stany Zjednoczone i Kanadę, Australię i Nową Zelandię. Ale nie tylko – zajrzymy także do anglojęzycznych krajów Afryki, na Fidżi, Maltę czy do Indii. Pokazane zostaną podobieństwa i różnice pomiędzy poszczególnymi krajami w kontekście językowym.

Kurs będzie prowadzony przez doświadczonych lektorów. Zajęcia odbywać się będą w grupach 10 osobowych, po to, by były one efektywne. Pojedyncze spotkanie będzie trwało 1,5 godz. 1 x tyg. Zajęcia odbywać się będą w czterech dzielnicach Warszawy – w każdej określonego dnia tygodnia o stałej porze przez 11 tygodni. Łącznie zapewnionych zostanie 66 godzin zegarowych zajęć.

Harmonogram:

Poniedziałek Warszawa-Wilanów, godz. 11.00 – 12.30

Międzypokoleniowe Centrum Edukacji

ul. Radosna 11

Wtorek: - nie dotyczy

Środa: Warszawa-Mokotów godz. 11.00-12.30

Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców

ul. Woronicza 44a

Czwartek: Warszawa-Centrum godz. 11.30 – 13.00

Warsztat Warszawski

Pl. Konstytucji 4

Piątek: Warszawa-Ursynów godz. 10.30 – 12.00

Forum Aktywności Społecznej

ul. Wasilkowskiego 11


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Fundacja NIKA
Miejsce: Podane powyżej, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-09-18 do 2017-12-01
Organizator:

Fundacja Nika

Adres:

Warszawska 21D lok. 36, 05-520 Konstancin-Jeziorna, woj. mazowieckie

Tel.:

606-831-447

E-mail:

fundacja@nika.org.pl

Www:

http://www.nika.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • angielski dl a seniorów ~Marta 16.05.2018, 04:02 Witam, czy w najbliższym czasie, ewentualnie - jesienią rusza jakiś kolejny kurs angielskiego dla seniorów? Jesli tak, to jak i kiedy mozna się zapisać. Pozdrawiam ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • seniorzy
  • wielokulturowość