Przejdź do treści głównej

Ostatnia szansa na granty na kodowanie

autor(ka): Katarzyna Zwolak-Szwechowicz
2017-09-11, 15:48
archiwalne
Do 15 września zarejestruj swój pomysł na www.meet-and-code.org/
Do 15 września organizacje pozarządowe mają szanse zdobyć granty do 400 euro na organizację wydarzeń promujących kodowanie wśród dzieci i młodzieży. Hakaton, warsztat, spotkanie o kodowaniu, a może kurs online? Jeśli masz pomysł, lecz brakuje Ci środków, to szansa dla Twojej organizacji! Meet and Code!

Hakaton, warsztat, spotkanie o kodowaniu, a może kurs online wprowadzający młode osoby w programistyczne tajniki? Masz już pomysł ale brakuje Ci środków na jego realizację? Jeżeli działasz w organizacji pozarządowej, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Weź udział w inicjatywie Meet and Code i zdobądź grant na swoje wydarzenie!

Inicjatywa Meet and Code wspiera wydarzenia promujące kodowanie, które zorganizowane zostaną w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli od 7 do 22 października. Pomoc polega na przekazaniu organizacjom pozarządowym, które do 15 września zgłoszą swój pomysł na wydarzenie na stronie www.meet-and-code.org, grantu w wysokości nawet 400 euro na jego realizację.

Cel i format wydarzenia

Europejski Tydzień Kodowania to coroczne wydarzenie trwające od 7 do 22 października, które ma na celu promowanie kodowania wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie powinno przybliżyć dzieciom i młodzieży tematykę kodowania, ukazując w zabawny i przyjemny sposób, jak za pomocą programowania można realizować swoje pasje i życiowe cele.

Wydarzenie może mieć dowolny format, może być to hakaton, warsztat z języków programowania, szkolenie online i inne. W zasadzie nie ma ograniczeń, pod warunkiem, że wydarzenie dotyczy programowania i zaplanowane jest na Europejski Tydzień Kodowania.

Warunki uczestnictwa

 • Pomysły zgłaszać mogą wyłączenie organizacje pozarządowe, które prześlą dokument potwierdzający ich statut non-profit (mogą być to stowarzyszenia powiązane ze szkołą lub firmą z branży IT). Grant otrzymają jednak tylko najlepsze zgłoszenia;
 • Pomysły można zgłaszać wyłącznie na stronie meet-and-code.org;
 • Wydarzenie musi odbyć się w trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania (7-22 października);
 • Grupą docelową wydarzenia są dzieci i młodzież w wieku od 8 do 24 lat;
 • Udział dla uczestników musi być bezpłatny;
 • Minimalna liczba uczestników to 20 osób (nie ma górnej granicy);
 • Wydarzenie musi zostać zorganizowane w kraju objętym projektem;
 • Zgłoszenie musi zostać przesłane najpóźniej do 15 września;
 • Organizacja może zgłosić więcej niż jeden pomysł, pod warunkiem, że jest to nowy i niezwiązany z poprzednim projekt;
 • Przekazane środki finansowe muszą zostać wykorzystane na cele zgłoszonego projektu oraz działalność nieodpłatną;
 • Po zakończeniu wydarzenia, organizacja jest zobowiązana przesłać uzupełniony raport dostępny na stronie meet-and-code.org;

Zgłaszanie pomysłów

Pomysły można zgłaszać do 15 września 2017 na stronie www.meet-and-code.org.

Uwaga: Prosimy najpierw zmienić język strony na polski.

Masz pytania? Napisz do nas: !

Inicjatorzy projektu

Inicjatorami projektu są firma SAP oraz partnerzy sieci TechSoup Europe. Firma SAP finansuje projekt oraz granty, które zostaną przekazane wybranym organizacjom.

W Polsce za realizację projektu odpowiada Fundacja TechSoup prowadząca program Technologie.org.pl - technologiczne darowizny i dotacje dla III sektora.


Dowiedz się, gdzie czekają fundusze dla NGO, kto ogłosił konkurs dla NGO, znajdź granty dla stowarzyszeń i fundacji. Odwiedź serwis fundusze.ngo.pl.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: TechSoup Polska
Data wydarzenia: od 2017-09-11 do 2017-09-15
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • dzieci
 • edukacja informatyczna
 • młodzież
 • nowe technologie