Przejdź do treści głównej

Wybierz zdrowie! Jedź z nami w Rowerowym Peletonie

autor(ka): Anna Dworak
2017-09-11, 11:14
archiwalne
Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN zaprasza do udziału w Rowerowym Peletonie, który odbędzie się 23 września br. we Wrocławiu. Wydarzenie jest organizowane w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowi. Hasło przewodnie peletonu: Wybierz zdrowie. Jedź z nami! Udział w imprezie jest bezpłatny.

W dniu 23 września w ramach 11. edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się "Rowerowy Peleton", organizatorem wydarzenia po raz drugi będzie Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Hasło przewodnie peletonu: Wybierz zdrowie. Jedź z nami!

Kolejna edycja peletonu ruszy z Polany Karłowickiej przy boisku wielofunkcyjnym i ulicami Wrocławia przejedzie na Wyspę Słodową. Trasa w tej chwili jest dopracowywana i poznamy ją za jakiś czas, zakładana długość trasy 12 km. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia będą na bieżąco umieszczane na stronie Stowarzyszenia oraz w wydarzeniu na facebook-u.

Kto może zostać uczestnikiem?

Zgłosić się może każdy. Zachęcamy do udziału osoby indywidualne oraz rodziny, grupy szkolne czy kluby seniora. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć zgodę rodziców lub opiekuna. Natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy uczestnik, który zgłosi się przez formularz elektroniczny otrzyma: pamiątkowy numer uczestnika peletonu, wodę, niespodzianki o nich więcej szczegółów niebawem

Jakie są zasady bezpieczeństwa?

Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower, odpowiednio wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami. W czasie udziału w peletonie zabrania się ścigania, a uczestnikom zaleca się przejazd w kasku rowerowym. Nad bezpieczeństwem przejazdu panują przeszkoleni wolontariusze i przedstawiciele organizatora w asyście Policji.

Przejazd odbywa się drogami publicznymi, zgodnie z zasadami ruchu drogowego tj. prawą stroną jezdni. Zabrania się jazdy bez trzymania, co najmniej jednej ręki na kierownicy roweru oraz nóg na pedałach, zajeżdżania drogi innym uczestnikom rajdu i użytkownikom drogi, zwalniania lub zatrzymywania bez uzasadnionej przyczyny, wjeżdżania na chodniki utrudniając poruszanie się pieszym.

Jakie są nagrody?

Planowane jest losowanie nagród po zakończeniu peletonu w czasie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej. Dodatkowo nagrodzeni zostaną: najstarszy uczestnik peletonu, najmłodszy uczestnik peletonu jadący samodzielnie, najmłodszy uczestnik peletonu jadący z rodzicem [w przyczepce lub foteliku]

A również najliczniejsze grupy: szkolna, rodzinna.

ZAPISY: https://elektronicznezapisy.pl/event/1967/strona.html


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Strona Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN
Miejsce: Polana Karłowicka, Aleja Jana Kasprowicza, 50-001 Wrocław, woj. Wrocław
Data wydarzenia: 2017-09-23
Organizator:

Marcin Spitalniak

Adres:

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław, woj. dolnośląskie

Tel.:

501 158 201

E-mail:

peleton@fan.org.pl

Www:

http://www.fan.org.pl/rowerowypeleton 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ochrona zdrowia
  • rekreacja
  • rowery