Przejdź do treści głównej

Lublin. Warsztaty artystyczne - 11 technik do wyboru w pracy z grupą

autor(ka): Marta Skrzyńska
2017-09-11, 08:43
płatne
Organizatorzy zapraszają na Maraton Twórczy - 11 technik do wyboru! Uczestnicy poznają podczas niego wiele inspiracji do twórczości własnej lub pracy z grupą: na świetlicy, w szkole, w placówkach prowadzących terapię zajęciową itp. Zajęcia odbędą się 15 października 2017 w Lublinie. Udział płatny.

Zapisy: formularz zapisu, telefonicznie (535 205 500), e-mailowo () Przy zapisie podaj nazwy warsztatów w których chcesz uczestniczyć Szczegółowa instrukcja – jak dokonać płatności i zgłoszenia– strona internetowa

PROGRAM:

1.Sospeso- decoupage 3D
Z
astosowanie jest bardzo szerokie. Pozwala na dekorowanie i uzyskanie efektu 3D przedmiotów już ozdobionych techniką decoupage, lub tworzenie oddzielnych dekoracji z efektem trójwymiarowym.
godz. 12-14:45 koszt: 60zł Marta Skrzyńska

2. Tworzenie świec
Świece żelowe powstają z żelowej parafiny a ubogacone kolorami, zapachami i dodatkami stają się niezwykłe i stylowe. Dodadzą uroku każdemu wnętrzu i będą miłym akcentem romantycznej kolacji. Są dodatkowo bardzo ekonomiczne i trwałe – ich czas spalania to przeszło 24h.
Godziny: 15-17 Koszt: 60złDodatkowo- pokaz i instruktaż wykonania świecy wodnej

3. Foamiran
Foamiran to niezwykłe, plastyczne tworzywo pozwalające na tworzenie różnego rodzaju kształtów. Ostatni hit na rynku rękodzielniczym i artystycznym. Wykorzystuje się go do tworzenia biżuterii, czy dekoracjach w technice scrapbooking. Zapraszamy na warsztaty na których zaprezentujemy możliwości zastosowania foamiranu.
Do wyboru do wykonania będą broszki lub spinki.
Godzina: 9-11:45
Koszt: 60zł Prowadzi: Izabela Krawczyk -Pracownia życzeń 4. Biżuteria sutasz

W technice sutasz, sznurek jest rodzajem konstrukcji, na której opierają się koraliki, kamienie i inne elementy biżuterii. Jest to sposób tworzenia niepowtarzalnej biżuterii. Jest pracochłonny, lecz efekty pracy mogą zaskoczyć samego twórcę. Osoby, które opanują umiejętność jej tworzenia, mogą poszczycić się niesamowitą i niepowtarzalną biżuterią.
Godziny: 12-14:45
Koszt: 60zł Prowadzi: Izabela Krawczyk- Pracownia życzeń

5. Zpagetti- sztuka recyklingowa

Zpagetti to technika recyklingowa, w której można pracować na resztkach materiałowych lub specjalnej włóczce. Dzieła powstają poprzez szybkie szydełkowanie, wiązanie. Obecnie jest to bardzo modna sztuka rękodzielnicza.

Metodą zpagetti można wykonać wszystko: torebki, maskotki, ubrania, pokrowce i wszystko na co pozwoli wyobraźnia i możliwości techniczne.

Do zpagetti służy specjalna przędza, ale my postaramy się pokazać takżejak uzyskać ją w bardziej ekonomiczny sposób.
Godzina:9-11:45 Koszt: 60zł Prowadzi: Elżbieta Wolińska

6. Scrapbooking- czekoladowniki To niesamowita technika tworzenia i ozdabiania zdjęć, albumów, notesów, kartek, pamiątek, wizytówek itd. Jest to technika dla osób, które lubią samodzielnie wykonywać prezenty, zaskakiwać bliskich. Metodą scrapbooking można stworzyć zaproszenia ślubne, karki z życzeniami, notesy z przepisami, kalendarze. Na warsztatach powstaną czekoladowniki- czyli scrapowe opakowania na czekoladę. Wspaniały prezent na każdą okazję! Na warsztatach zostaną zastosowane różnorodne materiały i mixmedia stosowane w scrapbookingu

Godziny: 9:00-11:45
Koszt: 60zł Prowadzi: Ewa Wielątek

7. Papierowa wiklina

Technika tworzenia z papierowej wikliny polega na wyplataniu z papierowych rurek koszyków, ale także innych przedmiotów użytkowych i ozdobnych, jak szkatułki, maty stołowe, podkładki pod kubki, serwetniki, a nawet ekologiczna biżuteria. Wyroby można później malować na dowolne kolory lub pozostawić w oryginalnej wersji.

Dobrze zabezpieczone przedmioty z powodzeniem można wykorzystywać przez długi czas.

Godziny: 12-14:45 Koszt: 60 zł Prowadzi: Ewa Wielątek

8.Kurs makramy

Makrama to technika rękodzieła polegająca na tworzeniu oryginalnych bransoletek. Powstają za pomocą sznurków i koralików poprzez uzyskanie specjalnych splotów. Niegdyś makrama była dobrze znana gospodyniom, które zaplatając sznurki tworzyły regionalne ludowe ozdoby.

Godziny: 15-17
Koszt: 50zł Prowadzi: Ewa Wielątek

9. Warsztat szyciowy- koty klamkowce

Na tym warsztacie uczestnicy nauczą się szyć maskotkę w postaci sympatycznego kota, którego można w domu zawiesić np. na klamce. Nie na darmo kot ten został określony jako klamkowiec

Przy okazji uczestnicy poznają techniki szycia ręcznego, prostego kroju, zasad konstrukcji oraz wykańczania szwem krytym! Warsztaty, to nie tylko forma miłego, kreatywnego spędzenia czasu. Opanowane umiejętności będziecie można wykorzystać w domu do stworzenia własnej zabawki, poduszki a nawet do naprawy i zszycia ulubionych ubrań

Godziny: 12:00-14:45 Koszt: 60zł Prowadzi: Elżbieta Wolińska

10. Decoupage na torbie z transferem

Na warsztatach będziemy zdobić płócienne torby na zakupy połączonymi metodami – transferem oraz decoupage. Sposoby te, bez przeszkód, przy niskich kosztach możecie wykorzystać w domu i zdobić nie tylko torby, ale i ubrania, poduszki i inne rzeczy.

Godziny: 15-17
Koszt: 60zł Prowadzi: Elżbieta Wolińska

11. Innowacyjne metody plastyczne w pracy z dzieckiem (kubizm, matryca sensoryczna)

/szczegóły wkrótce/

Godziny: 12-14:45 Koszt: 50zł Prowadzi: Elżbieta Sobot

12. Kreatywne metody plastyczne w pracy z dzieckiem: „liściowa twórczość”
Jesień to cudowny czas barw i wielu naturalnych surowców, które można wykorzystać w pracach plastycznych, takich jak: liście, kasztany, szyszki. Na tym warsztacie uczestnicy poznają mnóstwo pomysłów na wykorzystanie przede wszystkim liści w pracach plastycznych: od odrysowywania, klejenia, składania, po róże z papieru, jesienne ludziki i inne cuda.
Godziny: 15-17 Koszt: 50zł Prowadzi: Elżbieta Sobot

Zapewniamy:

  • Wszystkie materiały niezbędne do wykonania prac
  • Słodki poczęstunek
  • Zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186).

Miejsce: Lubartowska 77, Lublin, woj. lubelskie
Data wydarzenia: 2017-10-15
Organizator:

Centrum Szkoleń i Animacji

Adres:

Wojsławicka 7, 22-100 Chełm, woj. lubelskie

Tel.:

535 205 500

E-mail:

csia.edu@gmail.com

Www:

http://www.csia.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja i wychowanie
  • edukacja pozaformalna
  • hobby, zainteresowania
  • oświata