Przejdź do treści głównej

Lublin. Global Justice Morning - warsztat dla dzieci, film dla rodziców

autor(ka): Michał Wolny
2017-06-14, 08:54
bezpłatne
archiwalne
Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz ich rodziców, babcie i dziadków na pierwszy w Lublinie (18 czerwca) tego typu warsztat dla dzieci, poświęcony problemom krajów Globalnego Południa w kontekście Milenijnych Celów Rozwoju ONZ, połączony z projekcją filmu dla opiekunów. Udział bezpłatny. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na adres edu@labirynt.com [o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń].

Pijąc dobrą kawę, będą mogli Państwo jako jedni z pierwszych w Polsce obejrzeć film „Living On One Dollar”.

Film opowiada o eksperymencie amerykańskich studentów, którzy wyjechali do Gwatemali, by zamieszkać w małej wiosce i żyć tak, jak ich sąsiedzi, za jednego dolara dziennie. Okazało się, że żeby przeżyć w takich warunkach trzeba być bardzo dobrym strategiem. Jak wyglądało ich codzienne życie, co zrobili za upragnioną mikropożyczkę i jak pomagali im sąsiedzi, a przede wszystkim jak zmieniło się ich podejście do problemu biedy? To wszystko wyjaśni się w trakcie projekcji.

W tym samym czasie Wasze dzieci dowiedzą się ciekawych rzeczy o świecie pod opieką trenerek ze Stowarzyszenia Dla Ziemi, podczas warsztatu "Jesteśmy inni, ale wszyscy są równi" , a gościem specjalnym spotkania będzie czteroosobowa kurdyjska rodzina. W co bawią się ich rówieśnicy i rówieśniczki w Azji? Jakie mają ciekawe zwyczaje? Z jakimi problemami się spotykają? Spróbujemy też wspólnie poznać ich styl życia, oraz porozmawiamy o tym, co to jest szacunek, wolność i rozwój. Nie zabraknie niespodzianek i zabaw z różnych stron świata.

Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych.” Organizatorzy: Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Polska Zielona Sieć oraz Galeria Labirynt.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Towarzystwo dla Natury i Człowieka
Miejsce: Galeria Labirynt, Ks. Popiełuszki Jerzego 5, 20-052 Lublin, woj. lubelskie
Data wydarzenia: 2017-06-18
Organizator:

Towarzystwo dla Natury i Człowieka

Adres:

Głęboka 8a, 20-612 Lublin, woj. LU

Tel.:

81 743 71 04

Faks:

81 743 71 04

E-mail:

towarzystwo@ekolublin.pl

Www:

http://www.ekolublin.pl/tdnicz 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • edukacja globalna i rozwojowa
  • rodziny
  • zrównoważony rozwój