Przejdź do treści głównej

Marka Lay’s przekazała pół miliona złotych pięciu fundacjom charytatywnym

autor(ka): Organizatorzy
2017-04-21, 17:20
użytkownik
archiwalne
Zakończyła się akcja „Uśmiechnij się z Lay’s”, w której konsumenci mogli, ciesząc się smakiem chipsów, przekazywać swój uśmiech dalej, aby pomóc innym. Wystarczyło, by zrobili sobie selfie z paczką Lay’s i pamiętali o specjalnym hashtagu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu tysięcy Polaków marka Lay’s udzieli pięciu fundacjom charytatywnym pomocy finansowej o łącznej wartości 500 000 zł.

Przez ostatnie trzy miesiące każde publiczne zdjęcie z uśmiechniętą paczką Lay's i specjalnym hashtagiem, zamieszczone na portalach społecznościowych oznaczało wsparcie finansowe na rzecz pięciu organizacji charytatywnych. Ta niezwykła inicjatywa zaangażowała tysiące Polaków. Dzięki nim udało się zebrać blisko 100 000 zł, a Lay’s postanowiło finalnie przekazać nie łącznie 100 000 tys. zł, ale po 100 000 zł każdej z nich!

Komu Lay’s pomogło się uśmiechnąć?

Do swojej akcji Lay’s wybrało 5 organizacji z całej Polski, które pomagają ludziom i zwierzętom.

Działająca na terenie województwa łódzkiego i dolnośląskiego Fundacja Happy Kids tworzy rodzinne domy dziecka, dając swoim podopiecznym szanse na spokojne i szczęśliwe dzieciństwo.  

Ogólnopolska Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu stosując terapię śmiechem, stara się rozweselać chore, przebywające w szpitalach dzieci.

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem zapewnia bezdomnym psom i kotom schronienie, pełną miskę, i opiekę weterynaryjną. Fundacja edukuje również dzieci i młodzież.

 Z kolei wrocławska Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej organizuje bezpłatne treningi piłkarskie dla młodych pasjonatów piłki nożnej, którzy nie mogą sobie pozwolić na udział w płatnych zajęciach. Szkoli także młodych trenerów i prowadzi zajęcia dla rodziców przyszłych gwiazd sportu.

Natomiast Fundacja Twoja Pasja prowadzi na co dzień zajęcia z nauki breakdance dla dzieci i tzw. trudnej młodzieży z warszawskiej Pragi, pomagając im odzyskać radość, chęć do życia i nauki oraz pewność siebie.

Podczas uroczystego podsumowania akcji „Uśmiechnij się z Lay’s” wszystkie organizacje charytatywne biorące w niej udział otrzymały od marki Lay’s czeki o wartości 100 000 zł. Łączna pula przekazanego wsparcia wyniosła 0,5 mln złotych.

Przyjaciele fundacji

Sukces akcji „Uśmiechnij się z Lay’s” nie byłby tak znaczący, gdyby nie silne wsparcie znanych vlogerów i youtuberów, którzy zachęcali konsumentów do robienia selfie i przekazywania uśmiechu podopiecznym wspieranych przez nich fundacji.

Znany youtuber, Adam „Poszukiwacz” Wiejak, który od dziecka jest fanem futbolu, pomagał zbierać środki dla Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej. Jedna z najpopularniejszych polskich vlogerek i blogerek, a prywatnie wielka miłośniczka zwierzaków – Zuzia Borucka wspierała Fundację Azylu pod Psim Aniołem.

Cyber Marian, który dzięki swoim filmikom ukazuje nam świat z tej zupełnie innej, mniej przyziemnej strony pomagał Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Super popularny youtuber Jaś Dąbrowski, działał na rzecz fundacji Twoja Pasja. Natomiast wszechstronna blogerka i vlogerka, Agnieszka Grzelak, wspierała Fundację Happy Kids.

Wszystkie materiały youtuberów zaangażowanych w akcję obejrzało ponad 1,5 miliona osób, pozostawiając pod nimi setki tysięcy lajków i komentarzy.

Chcemy pomagać

W akcję „Uśmiechnij się z Lay’s”, obok tysięcy Polaków, chętnie angażowali się także przedstawiciele lokalnych społeczności i celebryci, publikując selfie z uśmiechniętymi paczkami Lay’s na swoich prywatnych profilach w mediach społecznościowych.

– Ogromnie cieszy nas tak duże zaangażowanie naszych konsumentów w akcję „Uśmiechnij się z Lay’s”. Jej sukces pokazuje, że Polacy lubią się uśmiechać i chcą pomagać innym. Tym bardziej, jeśli ta pomoc jest tak prosta, jak wykonanie selfie. To dla nas dodatkowa motywacja, by w przyszłości tworzyć podobne akcje i wspólnie z naszymi konsumentami pomagać potrzebującym –  powiedziała Małgorzata Skonieczna, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej na Europę Centralną, PepsiCo.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja "Happy Kids"

Adres:

Żniwna 10/14, 94-250 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 649 23 05

Faks:

42 643 60 04

E-mail:

biuro@happykids.org.pl

Www:

http://www.happykids.org.pl 

Organizator:

Czerwone Noski Klown w Szpitalu

Adres:

Staniewicka 14 lok. 311, 03-310 Warszawa-Targówek, woj. mazowieckie

Tel.:

22 614 02 99

E-mail:

info@czerwonenoski.pl

Www:

http://www.czerwonenoski.pl 

Organizator:

Fundacja Azylu pod Psim Aniołem

Adres:

Kosodrzewiny 7 lok. 9, 04-979 Warszawa-Wawer, woj. mazowieckie

Tel.:

504 742 496

E-mail:

biuro@psianiol.org.pl

Www:

http://www.psianiol.org.pl 

Organizator:

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Polskiej Piłki Nożnej

Adres:

Legnicka 65, 54-206 Wrocław, woj. DS

E-mail:

fundacja.pilkanozna@gmail.com

Organizator:

Fundacja "Twoja Pasja"

Adres:

Nałęczowska 62 lok. 45, 02-922 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

E-mail:

mr.mefo@gmail.com

Www:

http://www.youtube.com/channel/UCmEA-JjvVBTvjX7ySsrpqZw 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • wspieranie organizacji
  • współpraca z biznesem