Przejdź do treści głównej

Konin. Akademia Życia. Pamiętać będziemy każdy dzień! [relacja]

archiwalne
Po półrocznej nauce samodzielnego życia ósemka młodych ludzi poszła dalej w niezależne życie, zaczynając od odbycia staży zawodowych. W piątkowe popołudnie (27 marca br.) odbyło się pożegnanie uczestników drugiej edycji projektu Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ „Akademia Życia”.

Uczestnicy Akademii przez kilka miesięcy nauczyli się samoobsługi, przygotowywali sobie posiłki, wywiązywali się z zaplanowanych zadań, uczestniczyli w aktywnej rehabilitacji i brali udział w różnego rodzaju wyjazdach. Nie było możliwości powiedzenia nie chce mi się, nie potrafię. Pod czujnym okiem doświadczonych trenerów, instruktorów niezależnego życia, coacha, psychologa, asystentów i wielu innych zaangażowanych osób każdego dnia uczyli się samodzielności.

27 marca przyszedł czas pożegnania. Wśród wielu rozmów o planach na przyszłość i marzeniach, były również słowa podziwu i życzenia wytrwałości od wiceprezydenta Miasta Konina – Sebastiana Łukaszewskiego i kierownika Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie – Bartosza Jędrzejczaka.

Wszystkim opuszczającym mieszkania treningowe kręciła się łza w oku. Pamiętać będziemy każdy sukces, każdy dzień, kiedy pokonywaliśmy własne słabości.

Już 8 kwietnia czekamy na kolejną grupę ośmiu odważnych osób, które gotowe są na ciężką pracę nad sobą i naukę niezależności, by w przyszłości podjąć próbę samodzielnego życia.

Akademia Życia jest to projekt powstały dzięki pomocy Miasta Konina, finansowany przez duńskie Fundacje Velux. W projekcie biorą udział osoby z całej Polski z niepełnosprawnością ruchową i zamieszkują w mieszkaniach treningowych. Więcej informacji: http://podajdalej.org.pl/akademia-zycia/

Audycja w radiowej Trójce: http://www.polskieradio.pl/9/312/Artykul/1411083,Akademia-samodzielnosci-dla-osob-niepelnosprawnych-ruchowo


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Organizator:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Adres:

Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. wielkopolskie

Tel.:

63 211 22 19

Faks:

63 211 22 19

E-mail:

fundacja@podajdalej.org.pl

Www:

http://www.podajdalej.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój osobisty