Przejdź do treści głównej

Projekt "Rozwiń skrzydła"

autor(ka): Karol Włodarczyk
2015-03-04, 10:04
archiwalne
Jesteś osobą niepełnosprawną? Marzysz, aby wzbić się w powietrze i spojrzeć na świat z lotu ptaka? Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? To możliwe! Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zaprasza osoby z niepełnosprawnością ruchową do udziału w zajęciach szybowcowych i paralotniowych w ramach projektu "Rozwiń skrzydła"! Nabór do projektu trwa do 31 marca! Projekt skierowany jest do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski.

Zapraszamy wszystkich, którzy są odważni, nie boją się latać, mają chęć i motywację do rozwoju indywidualnego, są zainteresowani uprawianiem sportów lotniczych.

Dla 10 osób zorganizujemy zajęcia szybowcowe, a dla 22 zajęcia paralotniarskie. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach, a każdy z uczestników będzie realizował indywidualny program w zależności od swoich możliwości i umiejętności.

Dodatkowo Fundacja zapewnia uczestnikom zajęć:
- dostęp do kursu teoretycznego (e-learning) dla osób zainteresowanych szybownictwem
- nocleg i wyżywienie podczas szkoleń
- wykwalifikowaną kadrę instruktorską
- wsparcie asystentów osobistych podczas szkoleń
- szybowiec i paralotnie przystosowane do potrzeb osób z
niepełnosprawnością ruchową - zajęcia z psychologiem sportowym

Projekt ROZWIŃ SKRZYDŁA jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Jakie kryteria trzeba spełnić aby wziąć udział w projekcie? KROK 1 Wypełnić formularz rekrutacyjny on-line do dnia 31 marca 2015 roku dostępny pod następującym linkiem - FIRMULARZ REKRUTACYJNY

KROK 2 Po pozytywnej weryfikacji formularza przyjechać do Konina na indywidualne spotkanie między 8 - 10 kwietnia 2015 roku.

KROK 3 Po zakwalifikowaniu do udziału w projekcie przejść badania lotnicze klasy II – w przypadku zajęć szybowcowych i podstawowe badania sportowe – w przypadku paralotni.

KROK 4 Do dnia 10 czerwca 2015r. ukończyć e-learningowy kurs teoretyczny (poświadczony certyfikatem) – w przypadku szybowców. Dostęp do kursu zapewnia Fundacja PODAJ DALEJ. W przypadku paralotni kurs teoretyczny odbywa się łącznie z zajęciami praktycznymi i nie ma wymogu wcześniejszego zaliczania teorii.

KROK 5 Wziąć udział w szkoleniu.
W przypadku lotów szybowcem - Aeroklub Stalowowolski w okresie od 15 czerwca do 03 lipca 2015 r. (w zależności od grupy szkoleniowej).
W przypadku lotów paralotnią trzy weekendowe zjazdy w Aeroklubie Konińskim w Kazimierzu Biskupim w okresie od lipca do września 2015 r. (w zależności od grupy szkoleniowej). Rozwiń skrzydła to udostępnienie przestrzeni powietrznej dla osób z niepełnosprawnością ruchową!


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Miejsce: Konin
Data wydarzenia: od 2015-03-04 do 2015-03-31
Organizator:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Adres:

Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. wielkopolskie

Tel.:

63 211 22 19

Faks:

brak

E-mail:

k.wlodarczyk@podajdalej.org.pl

Www:

http://www.podajdalej.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozwój osobisty