Przejdź do treści głównej

Konin. Piękno jest w nas

autor(ka): Fundacja PODAJ DALEJ
2015-02-26, 10:21
archiwalne
Piękno jest atrybutem wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy niepełnosprawności. Uczestnicy i uczestniczki akcji "Piękno jest w nas" odczarowują mity dotyczące osób z niepełnosprawnością. Z klasą i dystansem do siebie ukazują swoją urodę, atrakcyjność i seksualność!

Od 26 lutego do 15 marca 2015 w Koninie trwa akcja outdoorowa PIĘKNO JEST W NAS, która przełamuje społeczne tabu dotyczące seksualności osób niepełnosprawnych i pokazuje ich jako ludzi atrakcyjnych, pięknych i otwartych. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, która od 11 lat wspiera osoby niepełnosprawne w zdobywaniu samodzielności życiowej.

Celem akcji jest pokazanie, iż piękno jest atrybutem wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy niepełnosprawności. Uczestnicy i uczestniczki akcji odczarowują mity dotyczące osób z niepełnosprawnością. Z klasą i dystansem do siebie ukazują swoją urodę, atrakcyjność i seksualność!

- Akcja rewelacyjna, bo my jako osoby niepełnosprawne możemy pokazać, że jesteśmy kobietami, że chcemy być adorowane, żyć w związkach. Nie chcemy być postrzegane przez pryzmat choroby czy wózka, ale normalnie funkcjonować. A normalność to także seksualność – mówi Katarzyna Wagner, jedna z uczestniczek przedsięwzięcia.

Akcja PIĘKNO JEST W NAS towarzyszy większemu projektowi „Konin Miasto Kobiet”, w ramach którego w pierwszych dwóch tygodniach marca odbędzie się w Koninie ponad 70 wydarzeń kulturalnych, kulinarnych, promujących zdrowy styl życia i in.

Fotograf Magda Modelska jest pod wrażeniem otwartości modelek i modeli. - mają duży dystans do siebie i świetne poczucie humoru. Realizacja tej sesji była prawdziwą przyjemnością!

To już druga odsłona akcji PIĘKNO JEST W NAS. W poprzednim roku prezentowaliśmy portrety kobiet, którym gdzieś w tle towarzyszył wózek. Na pierwszym planie było piękno – nie tylko to zewnętrzne, ale piękno człowieka – podkreśla Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Akcja została zrealizowana dzięki współpracy z Art Atelier Magdy Modelskiej, CKiS Oskard oraz Leon Studio.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja PODAJ DALEJ
Miejsce: Konin
Data wydarzenia: od 2015-02-26 do 2015-03-15
Organizator:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Adres:

Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. wielkopolskie

Tel.:

63 211 22 19

Faks:

63 211 22 19

E-mail:

fundacja@podajdalej.org.pl

Www:

http://www.podajdalej.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • kobiety
  • osoby z niepełnosprawnościami