Przejdź do treści głównej

Podwórkowa Gwiazdka 2014 już prawie za nami! [relacja]

autor(ka): Aleksandra Wolczyk
2014-12-20, 15:37
archiwalne
Grudzień upłynął w Warszawie pod znakiem sąsiedzkich spotkań. W ramach akcji „Podwórkowa Gwiazdka” świętowało aż 47 punktów sąsiedzkich!

Więcej zdjęćz Podwórkowej Gwiazdki w Galerii III sektora: Warszawiacy w świątecznych nastrojach

Podczas tegorocznej edycji do akcji włączyło się wiele nieformalnych grup aktywnych mieszkańców, organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury oraz lokalnych kawiarni.

Głównym celem inicjatywy było wspólne tworzenie przyjaznej przestrzeni rozmowy i spotkania, w oparciu o tak zwane lokalne zasoby. Organizatorzy i zaangażowani sąsiedzi dowiedli, że do zorganizowania sąsiedzkiego spotkania niepotrzebny jest wysoki budżet ani sponsorzy.

W całej stolicy rozbrzmiewały radosne dźwięki tradycyjnych, polskich kolęd, które zaśpiewane z sąsiadami nabrały nowego znaczenia. Mieszkańcy wspólnie ubierali świąteczne drzewka oraz dzielili się przygotowanymi potrawami i życzeniami. Wielu sąsiadów przebrało się za Świętego Mikołaja, by dać radość najmłodszym. Atmosfery radosnej, międzypokoleniowej integracji nie popsuła nawet deszczowa pogoda.

Co więcej, w ramach „Podwórkowej Gwiazdki” miały miejsce również sąsiedzkie inicjatywy dobroczynne, takie jak zbiórki darów dla potrzebujących. Jest to dowód na to, że coraz częściej podmiotem naszych zainteresowań staje się drugi człowiek.

Pani Magdalena, organizatorka wydarzenia na ul. Tarchomińskiej 15 tak opowiada o inicjatywie:

Chcieliśmy spotkać się w nowym gronie, żeby nowe osoby mogły dołączyć się do nas, miały szansę poznać się. Mamy tu wspólną choinkę, chcemy żeby wspólna przestrzeń stała się ładniejsza. Spotkaliśmy się w gronie, w którym działamy. Nie robiliśmy spotkań informacyjnych tylko poszliśmy na żywioł. Takim głównym celem naszego działania jest integracja mieszkańców.

Wszystkim mieszkańcom Warszawy życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wiele pomysłów na inicjatywy sąsiedzkie w Nowym Roku.

Zespół Q-Ruchu Sąsiedzkiego

 

 


Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: od 2014-12-20 do 2014-12-28
Organizator:

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej, CAL

Adres:

Paca 40, 04-386 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22 121 59 10

Faks:

22 121 59 10 wew. 29

E-mail:

aleksandraw@cal.org.pl

Www:

http://www.cal.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna