Przejdź do treści głównej

Zabrze. Mali Odkrywcy poznali swoich przodków [relacja]

autor(ka): Leszek Kołodziejczyk
2014-12-11, 10:27
archiwalne
Wycieczka Krasiejów 2
15 dzieci z zabrzańskich szkół uczestniczyło w projekcie "Mali Odkrywcy poznają swoich przodków". W ramach projektu odbyła się wycieczka do Juraparku oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie.

Mali odkrywcy poznają swoich przodków”

W dniu 6 grudnia br. Fundacja „Vademecum” z Zabrza zorganizowała wyjazd na wycieczkę do Krasiejowa dla 15 dzieci z terenu Zabrza w ramach projektu „Mali Odkrywcy poznają swoich przodków”. Jej organizacja możliwa była dzięki Funduszowi Małych Grantów Europy Centralnej.

Projekt skierowany był do dzieci z rodzin o niskich dochodach oraz dzieci niepełnosprawnych, dla których tak atrakcyjna forma edukacji połączonej w wypoczynkiem nie jest dostępna. Kandydatów do wyjazdu wyłoniono we współpracy z dyrektorami czterech szkół podstawowych.

W czasie wyjazdu dzieci zwiedziły Park Nauki i Ewolucji Człowieka oraz Jurapark. Wcielili się w rolę temponautów, którzy wehikułem czasu cofnęli się do czasów początków życia na Ziemi, jak również odbyli wirtualną podróż promem kosmicznym. Dowiedzieli się o rozwoju pisma, narzędzi i naczyń, spotkali się z najstarszą na świecie mumią ludzką, jak również odwiedzili grobowiec książęcy pochodzący z czasów kultury przeworkiej.

W Juraparku uczestnicy projektu spotkali się oko w oko w dinozaurami, odwiedzili pawilon paleontologiczny, jak również oceanarium oraz zaliczyli wyprawę batyskafem w głąb oceanu sprzed mionów lat.

Wrażeń nie brakowało, a uśmiechnięte buzie i deklaracja chęci skorzystania z kolejnych projektów pozwalają stwierdzić, że wycieczka należała do bardzo udanych.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja "Vademecum"
Miejsce: Fundacja "Vademecum", Generała Władysława Sikorskiego 85, 41-809 Zabrze, woj. śląskie
Organizator:

Vademecum

Adres:

Sikorskiego 85, 41-809 Zabrze, woj. śląskie

Tel.:

795 993 993

E-mail:

biuro@fundacja-vademecum.org.pl

Www:

http://www.fundacja-vademecum.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • historia