Przejdź do treści głównej

Łochów. "Pogranicza". Projekt polsko-ukraińskiej współpracy młodzieży

autor(ka): Małgorzata Szeja
2014-10-30, 10:16
archiwalne
Informacje o projekcie
Od 13 października do 15 grudnia 2014 r. Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół nauk i Sztuk "CD" będzie realizowało projekt w ramach zadania publicznego MEN "Polsko-ukraińska współpraca młodzieży". Młodzi Ukraińcy odwiedzą Polskę i spędzą dwa tygodnie z polską młodzieżą, poznając współczesność Polski i Ukrainy, kulturę i historię narodów, co umożliwi poznanie się i nawiązanie więzi oraz zrozumienie podobieństw i różnic kulturowych.

Uczestnicy projektu "Pogranicza" od 6 do 20 listopada będą zespołowo pracować na rzecz solidarności i integracji. Poznają korzenie „Solidarności”, rolę Polski w przemianach we współczesnej Europie i w rozwoju demokracji, jej wkład w europejskie dziedzictwo. Poznają współczesność Ukrainy, jej kulturę oraz cele i dążenia młodych Ukraińców. Poznają rolę demokratycznych mediów, granice wolności słowa.

W projekcie adresowanym do młodzieży licealnej z powiatu węgrowskiego zaplanowano wycieczki (Warszawa, Gdańsk), warsztaty: komunikacji międzykulturowej, debat, dziennikarstwa obywatelskiego i obsługi programu do edycji publikacji; lekcje muzealne, pracę nad wspólnym przedsięwzięciem (gazeta tradycyjna, profil na FB, debata publiczna); wizyty w organizacjach pozarządowych, w tym w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W projekcie weźmie udział 12 młodych Ukraińców i tyluż Polaków w wieku 16 - 18 lat.

"Pogranicza" to drugi w tym roku projekt polsko-ukraiński zrealizowany przez Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk "CD". Pierwszym z nich - również finansowanym w ramach zadania publicznego MEN ("Międzynarodowa współpraca szkół i wymiana młodzieży") - był projekt "Lach i Hucuł: przestrzeń i czas" (trwał od 17 czerwca do 31 sierpnia 2014 r.).

 


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk "CD"
Miejsce: Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk "CD", Łochów, Wyspiańskiego 18, 07-130 Łochów, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2014-11-06 do 2014-11-20
Organizator:

Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk "CD"

Adres:

Wyspiańskiego 18, 07-130 Łochów, woj. mazowieckie

Tel.:

25 675 11 23

Faks:

25 675 11 23

E-mail:

rekrutacja.lochow@gmail.com

Www:

http://www.lochow.info.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • edukacja
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • wielokulturowość