Przejdź do treści głównej

PCPM wysyła pomoc dla ofiar tsunami w Indonezji

autor(ka): Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej PCPM
2018-10-08, 12:52
Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej przekazało środki na pomoc ofiarom tsunami na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes), które nawiedziło kraj w piątek, 28 września.

Za 10.000 dolarów wysłanych przez Fundację PCPM zostanie zatrudnionych 50 dodatkowych osób z personelu medycznego, które będą niosły pomoc w trudno dostępnych miejscach. Oprócz tego przekazane środki pozwolą na zakup lekarstw – szczególnie na chorobę zakaźną górnych dróg oddechowych, choroby skóry spowodowane brakiem wody, infekcje ran, problemy żołądkowo-jelitowe – a także na kupno mleka, pampersów i multiwitamin dla dzieci. Za te pieniądze kupione zostanie także 200 plandek, z których zbudowane zostaną tymczasowe schronienia dla ludzi, którzy uciekli z miejsca katastrofy, żywność dla 200 rodzin. Będzie to także wsparcie dla pracowników na miejscu, którzy organizują i dostarczają pomoc.

– Wbrew szacunkom indonezyjskich władz, liczba ofiar i osób rannych w wyniku trzęsienia ziemi rośnie z dnia na dzień. W tym momencie jest już za późno na pomoc ratunkową. Należy natomiast pamiętać o setkach tysięcy osób, które straciły dach nad głową. Musimy zabezpieczyć im dach nad głową i warunki, aby mogli przeżyć najbliższe miesiące. Grozi im nie tylko wystawienie na warunki pogodowe, ale także epidemia – alarmuje Prezes PCPM, dr Wojciech Wilk.

W piątek na indonezyjskiej wyspie Celebes doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,5, które sześciometrowe fale tsunami. Najbardziej poszkodowane jest miasto Palu, leżące na północy wyspy. W mieście brakuje żywności, wody pitnej i paliwa. Zniszczone jest około 1700 domów. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już liczbę 1500 osób, a rannych jest ponad 2500.


Źródło: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej PCPM
Organizator:

Fundacja "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej"

Adres:

Sarmacka 14 lok. 15, 02-972 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

690 900 987

Faks:

22 833 60 22

E-mail:

info@pcpm.org.pl

Www:

http://www.pcpm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • pomoc humanitarna