Przejdź do treści głównej

Mobilne Centrum Kultury [relacja]

autor(ka): Dorota Surma
2018-10-08, 09:34
użytkownik
Taki pomysł na lokalne działania w gminie wiejskiej miała Fundacja Zerknij tu z Żerkowa w Wielkopolsce.

Celem projektu było zaangażowanie mieszkańców w planowanie wydarzeń kulturalnych na terenie ich wsi. Mieszkańcom wsi trudniej dotrzeć do większych miejscowości, stąd powstał pomysł, aby wydarzenie „przyjechało” do nich.

Animator wraz z zaangażowanymi wolontariuszami z danej wsi planowali m.in. rodzaj wydarzenia, program, budżet. „Do dyspozycji była kwota 1000 złotych, ale to był jedynie impuls do dalszego działania, pozyskiwania dodatkowych sponsorów, wolontariuszy” – mówi Dorota Surma Prezeska Fundacji.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w 6 różnych miejscowościach gminy Żerków zorganizowano wydarzenia takie jak Noce Świętojańskie, zakończenie lata, czy biesiadę dożynkową.

Najważniejsze w projekcie było społeczne zaangażowanie. Pokazanie, że na wsiach też może się wiele dziać i ile siły jest w ludziach. Część wsi już teraz planuje organizację podobnego wydarzenia za rok.

W sumie 230 osób wzięło udział w zorganizowanych działaniach. Aż 43 wolontariuszy pomagało w ich organizacji. Wszystkie wydarzenia były oparte o współpracę z lokalnym Kołem Gospodyń Wiejskich. Panie po raz kolejny udowodniły, że polska wieś nie musi być nudna. Koła włączały do działania strażaków, szkoły, lokalnych przedsiębiorców.

Projekt wspófinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Fotorelacje wydarzeń, można zobaczyć na Profilu Facebook Fundacji.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Zerknij Tu
Miejsce: Żerków, 63-210 Żerków, woj. wielkopolskie
Organizator:

Fundacja Zerknij Tu

Adres:

700-Lecia 36, 63-210 Żerków, woj. WP

E-mail:

biuro@zerknijtu.pl

Www:

http://www.zerknijtu.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • rozrywka
  • tradycja
  • wieś
  • wspólnoty i społeczności lokalne