Przejdź do treści głównej

Wolontariusze Orange pomagają od 15 lat

autor(ka): Bartek Kuczyński
2018-10-04, 09:39
użytkownik
Trwa tydzień wolontariatu pracowniczego w Orange. To czas podsumowań działań wolontariuszy i zachęcania ich do kolejnych akcji charytatywnych. Co roku w projekty Fundacji Orange angażuje się aż 3000 pracowników firmy.

Wolontariat pracowniczy koordynowany przez Fundację Orange to największy tego typu program w Polsce. Skala działań jest potężna: to ponad 3000 wolontariuszy, którzy każdego roku angażują się dobrowolnie, by pomagać innym. Jeśli przeliczymy łączny czas ich pracy na standardowe 8 godzin, otrzymamy… 92 lata .

– Uczę dzieci programować, poznajemy podstawy robotyki i razem tworzymy proste układy elektroniczne i roboty. Staram się zaszczepić w uczniach bakcyla techników-konstruktorów. Może w przyszłości skonstruują coś ciekawego? Cieszę się, że mogę się z nimi podzielić tą wiedzą, to bardzo przyjemne i inspirujące – mówi Robert Warzocha, ekspert R&D w Centrum Badawczo-Rozwojowym Orange Polska.

Wolontariusze działają regularnie w ciągu całego roku. Fundacja zachęca ich do prowadzenia , nauki kodowania, konstruowania robotów i zajęć z zasad bezpieczeństwa w internecie. Od początku 2018 roku wolontariusze przeszkolili już 7,5 tys. dzieci w całej Polsce. Pracownicy firmy maja też możliwość prowadzenia akcji społecznych według własnych pomysłów i potrzeb, które widzą w swoim otoczeniu.. Zgłaszają projekty i otrzymują od fundacji granty na ich realizację. To około 100 projektów społecznych w całej Polsce rocznie, dzięki którym wiele szkół, świetlic, domów dziecka i placówek opieki zostało wyremontowanych, a ich podopieczni zyskali wymierną pomoc.

Wolontariat w Orange to także możliwość integracji i wzmocnienia swoich kompetencji.

– Do każdej z inicjatyw możemy zapraszać swoje koleżanki i kolegów, nie tylko z Orange, również swoje rodziny – mówi Joanna Bruździak-Maleszewska, menedżerka Wydziału Inkubacji i Nowych Rozwiązań Orange Polska – Od początku aż do końca każdej akcji towarzyszy nam dużo pozytywnych emocji – dodaje.

Z ewaluacji wynika, że 99 proc. wolontariuszy Fundacji Orange deklaruje wzrost swoich kompetencji dzięki udziałowi w społecznych projektach, a 98 proc. deklaruje poprawę integracji w zespole.

Aby praca wolontariusza była wygodniejsza i skuteczniejsza, Fundacja Orange wraz z Fundacją Gerere przygotowała specjalną aplikację. – Dzięki temu rozwiązaniu, wolontariusze mogą zebrać ekipę, zamówić materiały i koszulki – mówi Izabela Kręgiel, koordynatorka wolontariatu z Fundacji Orange.

Od 1 do 5 października w Orange trwa Tydzień Wolontariatu. To czas podziękowania wszystkim wolontariuszom za ich zaangażowanie i moment, by zachęcić każdego pracownika do działania na rzecz innych. Fundacja przygotowała personalizowane przesyłki, a 200 aktywnych wolontariuszy prowadzi spotkania promujące idee pomagania wśród współpracowników. Twarzą wydarzenia w tym roku jest Radek Kotarski, prowadzący kanał Polimaty na YouTube.

Program wolontariatu pracowniczego w Orange Polska działa od 2003 roku i jest częścią strategii społecznej odpowiedzialności firmy (CSR). Tylko od początku 2018 roku dzięki wolontariuszom z Orange pomoc zyskało już 25 tysięcy osób w całej Polsce. Program został dwukrotnie wyróżniony tytułem Dobroczyńca Roku.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Orange
Miejsce: Fundacja Orange, Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa, woj. mazowieckie
Organizator:

Fundacja Orange

Adres:

Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

22 527 40 14

E-mail:

fundacja@orange.com

Www:

http://www.fundacja.orange.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • działalność charytatywna
  • wolontariat
  • wolontariusze