Przejdź do treści głównej

Open-source dla zdrowia [infografika]

autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
2018-10-04, 03:58
użytkownik
Wspólne działania lekarzy i programistów mogą zdziałać wiele dobrego. Oto kilka przykładów projektów typu open-source, które przyczyniają się do walki z epidemiami na świecie.

Otwarte oprogramowanie to jeden z najlepszych przykładów, który pokazuje, jak współpraca specjalistów i wolontariuszy potrafi w bardzo realny sposób zmienić otaczającą nas rzeczywistość. Projekty typu open-source, stworzone z myślą o zdrowiu, pomagają dziś milionom ludzi na całym świecie.

Placówki medyczne w krajach rozwijających się nie mają dużych środków na infrastrukturę informatyczną, często nie posiadają ich wcale. Z pomocą przychodzi im wiele inicjatyw, które proponują im dobrej jakości oprogramowanie, które samo w sobie jest bezpłatne. Dzięki temu placówki medyczne mogą całkowicie odmienić sposób, w jaki działają. Stają się bardziej efektywne, poświęcają mniej czasu na biurokrację oraz są łatwiejsze do zarządzania. W konsekwencji przekłada się to na dobro pacjentów, na potrzeby których pracownicy medyczni mają teraz więcej czasu.

Inicjatywy te doceniają też lokalne rządy – takie kraje jak Kenia, Nigeria, Mozambik czy Uganda stworzyły część swojej infrastruktury informatycznej dla służby zdrowia właśnie w oparciu o projekty typu open-source. Istnieje wiele przykładów, które pokazują, jak otwarte oprogramowanie pomogło w walce z epidemiami – OpenMRS był chociażby wykorzystywany w czasie ostatniego wybuchu epidemii wirusa ebola.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org lub www.facebook.com/soldevelofoundation.

 

 


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
Organizator:

Soldevelo Social Impact Foundation

Adres:

Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,

Tel.:

690 020 966

E-mail:

kontakt@soldevelofoundation.org

Www:

http://soldevelofoundation.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • ochrona zdrowia
  • pomoc humanitarna
  • pomoc rozwojowa
  • współpraca międzynarodowa