Przejdź do treści głównej

Fundacja OSHEE przekazuje 44 tysiące złotych na akcję „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”

autor(ka): Fundacja OSHEE
2018-09-28, 12:00
Ponad 44 000 złotych trafi do budżetu programu „Sprzęt Sportowy dla Domów Dziecka”, realizowanego przez Fundację OSHEE „Żyj Walcz Zwyciężaj”. To efekt kolejnego etapu realizowanej od 2017 roku akcji, organizowanej przez firmę OSHEE, czołowego producenta napojów i żywności funkcjonalnej w Polsce. Środki uzyskano ze sprzedaży napoju izotonicznego OSHEE Red Orange, z którego 5% zysków jest przekazywanych na pomoc potrzebującym.

Celem działalność Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” jest wsparcie inicjatyw promujących aktywny tryb życia wśród potrzebujących, głównie dzieci, nie mających warunków do uprawiania sportu. Jednym z projektów, realizowanych w ramach fundacji, jest wyposażenie wybranych domów dziecka w sprzęt sportowy. W tym celu OSHEE, jako jedna z nielicznych firm, wprowadziła na rynek specjalnie oznaczone produkty, ze sprzedaży których 5% kwartalnych zysków jest przeznaczanych na działania non-profit.

Konsumenci, którzy postanowili włączyć się do akcji Fundacji OSHEE i wspomóc Domy Dziecka, w ostatnim kwartale sięgnęli po specjalnie oznaczone produkty dzięki którym zebrano 44 406 zł. Ze sprzedaży napoju izotonicznego OSHEE Red Orange przekazano do Fundacji pięcioprocentowy zysk, który w całości zostanie przeznaczony na sprzęt sportowy dla najbardziej potrzebujących.

Dzięki charytatywnej akcji Fundacji OSHEE - „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka”, zainicjowanej w marcu 2017, tylko w ubiegłym roku pomoc otrzymało 8 domów dziecka z całej Polski. Ośrodki zostały wyposażone w sprzęt sportowy za ponad 90 tysięcy złotych, który samodzielnie wybrali przedstawiciele placówek. OSHEE, jako marka promująca aktywny styl życia, chce w ten sposób zachęcić dzieci do odkrycia w sobie pasji do sportu, by dać im szansę na lepszą przyszłość.

W trakcie poprzednich edycji akcji akcesoria do ćwiczeń trafiły do: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej, Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku, Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „NASZ DOM” w Ostrowcu Świętokrzyskim, Zespołu Placówek im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyk” w Kielcach, Pogotowia Opiekuńczego "OPOKA" w Wasilkowie oraz Domu Dziecka nr 4 w Gliwicach, Domu Dziecka nr 7 w Łodzi, Domu dla Dzieci w Dynowie i Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.


Źródło: Fundacja OSHEE
Organizator:

Fundacja Oshee Żyj Walcz Zwyciężaj

Adres:

Aleja Modrzewiowa 13, 30-224 Kraków, woj. MA

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • sport