Przejdź do treści głównej

Więcej niż słowa. Międzynarodowe spotkanie w Lublinie [relacja]

autor(ka): Magdalena Kawa
2018-09-28, 09:46
użytkownik
Spotkanie w Lublinie
Od 19 do 20 września 2018 roku gościliśmy w Lublinie przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z pięciu krajów europejskich. Przez dwa dni, wraz ze Stowarzyszeniem Dla Ziemi - gospodarzem spotkania, pracowaliśmy nad działaniami służącymi lepszej i skuteczniejszej komunikacji międzykulturowej.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „More than Words” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ i jest to trzecie takiego typu wydarzenie. Jego celem jest podniesienie wiedzy i kompetencji wśród osób działających w środowisku międzykulturowym, a co za tym idzie przeniesienie tych zasobów na środowisko migranckie, tak aby szybciej i skuteczniej włączać je w życie społeczności lokalnej.

W projekcie udział bierze siedem organizacji z sześciu państw europejskich. Są to Comparative Research Network i NARUD z Niemiec, Euro-net z Włoch, Stowarzyszenie Egipcjan w Luksemburgu z Luksemburga, węgierska organizacja IKTE (Integrált Kifejezésés Táncterápiás Egyesület), Border Crossings z Wielkiej Brytanii, która jest organizacją wiodącą oraz Stowarzyszenie Dla Ziemi, które zostało zaproszone do projektu jako jedyna organizacja z Polski.

Dodatkowo, 19 września wieczorem w Rodzinnym Domu Kultury w Dąbrówce odbyło się spotkanie integracyjne dla zagranicznych gości i społeczności lokalnej związanej ze Stowarzyszeniem Dla Ziemi oraz Rodzinnym Domem Kultury.

Międzynarodowe spotkania zespołu to nie jedyne działanie w projekcie, równolegle odbywają się kursy szkoleniowe, które mają wypacować metody skutecznej komunikacji międzykulturowej. W ramach projektu powstanie także film, poradnik, strona internetowa. Jego podsumowaniem będą spotkania promujące rezultaty projektu, które zostały zaplanowane na 2020 rok.


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dla Ziemi"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dla Ziemi"

Adres:

Bratnik 5, 21-132 Kamionka, woj. LU

Tel.:

603882082

E-mail:

dlaziemi@dlaziemi.org

Www:

http://www.dlaziemi.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja europejska
  • integracja społeczna
  • kultura
  • obcokrajowcy, migranci
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa