Przejdź do treści głównej

Orły przednie na Szyndzielni i Klimczoku [relacja]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-09-27, 10:03
użytkownik
Akcja ”Śmieci skrzydeł nie mają”
Dzięki pomocy Koalicji Recykling Górom, którą wsparła Fundacja PlasticsEurope Polska oraz Asekol i Enviropol, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie pod opieką nauczycielek: Moniki Klocek - wychowawczyni klasy 7b oraz pani Pauliny Ogrockiej oraz podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego odwiedzili 26 września najpopularniejsze schroniska górskie w Beskidzie Śląskim na Szyndzielni i Klimczoku.

W schroniskach przeprowadzone były warsztaty ekologiczne dotyczący recyklingu i problemu zaśmiecenia środowiska. Były również zamontowane edukacyjne tabliczki z Orłem przednim pt. - "Śmieci skrzydeł nie mają". W drodze powrotnej uczestnicy akcji posprzątali szlaki górskie, a zebrane odpady zostały posegregowane i wrzucone do pojemników do selektywnej zbiórki.

Dla uczestników akcji został ufundowany poczęstunek w schronisku oraz sfinansowany transport. Szykowane są kolejne akcje w kolejnych górskich schroniskach od Sudetów po Bieszczady. Dzięki wsparciu firm Asekol i Enviropol szkoły na Śląsku mogą dodatkowo pozyskać środki na akcje i górskie wyprawy, dzięki orgnizacji zbiórki elektroodpadów.

Zapraszamy do akcji i zbiórek! Zainteresowane szkoły (nauczyciele, przewodnicy górscy, uczniowie... .) mogą zgłaszać chęć udziału w akcji do Dominika Dobrowolskiego - koordynatora akcji "Śmieci skrzydeł nie mają" w Polsce: . Szczegóły oraz informacje o wcześniejszych akcjach na stronie: https://www.facebook.com/recyklinggorom/

 

 

 


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Szyndzielnia i Klimczok, Bielsko-Biała, woj. śląskie
Organizator:

Dominik Dobrowolski

Www:

http://www.cycling-recycling.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • młodzież
  • ochrona przyrody
  • recykling