Przejdź do treści głównej

Sieć Team Europe w Polsce

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-09-25, 12:58
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce przygotowało broszurę przybliżajacą działalność polskiej sieci Team Europe. Tworzą ją akademicy, pracownicy think-tanków oraz organizacji publicznych i pozarządowych zajmujący się tematyką Unii Europejskiej.

Sieć powołana została przez Komisję Europejską i działa obecnie w 11 krajach członkowskich UE. Polski zespół Team Europe to 45 ekspertów – nauczycieli akademickich, pracowników think-tanków oraz organizacji pozarządowych, przedstawicieli zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego.

Grupa ekspertów powstała w odpowiedzi na potrzeby obywateli, którzy poszukiwali kompetentnych specjalistów, gotowych do wystąpień podczas konferencji, w audycjach radiowych i telewizyjnych, czy przy okazji debat i wydarzeń naukowych.

Team Europe jest jedną z trzech, obok Punktów Informacji Europejskiej oraz Centrów Dokumentacji Europejskiej, sieci informacyjnych działających pod szyldem Europe Direct i koordynowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Broszurę można pobrać ze stron Komisji Europejskiej.

 

 

 


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: eurodesk.pl
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • edukacja
  • integracja europejska
  • współpraca międzynarodowa