Przejdź do treści głównej

Grupa VIVE uhonorowana tytułem Świętokrzyskiego Lidera Ekonomii Społecznej

autor(ka): Organizatorzy
2018-09-24, 16:42
Gala Lider Ekonomii Społecznej. Fot. Dariusz Kanclerz
Grupa VIVE w piątek, 21 września 2018 r. podczas Gali Ekonomii Społecznej, mającej miejsce w Centrum Kongresowym Targów Kielce, została laureatem konkursu Lider Ekonomii Społecznej. Organizacja otrzymała nagrodę w kategorii Biznes Prospołeczny za utworzenie i działalność podmiotu ekonomii społecznej Fundacja VIVE Serce Dzieciom oraz stworzenie przyjaznych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowiego po raz trzeci zorganizował wydarzenie.

Podczas gali rozstrzygnięto konkurs Lider Ekonomii Społecznej. Uhonorowano najlepsze samorządy, przedsiębiorstwa społeczne i spółdzielnie socjalne, które promują postawy prospołeczne. W kategorii Biznes Prospołeczny zostało wyróżniono VIVE Group. Statuetkę oraz dyplom z rąk Piotra Żołądka, Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego odebrała Dorota Ciołak, Dyrektor Personalna Grupy VIVE oraz Grażyna Jarosz, Prezes Zarządu Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

- Nagrodzenie Grupy VIVE tytułem Lidera Ekonomii Społecznej za prospołeczną działalność jest wielkim zaszczytem i wyróżnieniem. Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w DNA naszej organizacji, jest jednym z jej filarów i wynika z postaw właścicieli Bertusa i Agnieszki Servaas. Cieszymy się, że podejmowane inwestycje społeczne są zauważane, gdyż dobrze przekładają się na biznes. – powiedziała Dorota Ciołak, Dyrektor Personalny Grupy VIVE.

Grupa VIVE została doceniona za stworzenie Fundacji VIVE Serce Dzieciom, której celem jest pomoc dzieciom i młodzieży nie tylko finansowo, poprzez stypendia naukowe, czy środki na leczenie, ale przede wszystkim poprzez przekazanie dobrego przykładu i najważniejszych wartości, które ułatwią im start w dorosłe życie. Fundacja skupia się między innymi na projektach związanych z kształceniem oraz przeciwdziałaniem izolacji społecznej, wspieraniu przedsiębiorczości u dzieci, poradnictwie i doradztwie, kształtowaniu pozytywnych postaw, a także zainteresowaniu aktywnością fizyczną i sportem. Prowadzi szereg projektów resocjalizujących, edukacyjnych oraz sportowych.


Źródło: inf. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • ekonomia, rynek pracy
  • ekonomia społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami