Przejdź do treści głównej

Gostyń. Zgrupowanie przyszłych mistrzów karate [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2018-09-24, 10:02
użytkownik
Klub karate Ogniska Statutowego TKKF „TĘCZA” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaingurował nowy sezon treningowy zgrupowaniem sportowym w Starym Gostyniu. Było ono odmienne od wcześniejszego letniego obozu sportowego w Brzedni, gdyż odbywało się w obecności rodziców, którzy przyglądali się trenującym i zapoznawali się z różnymi formami zajęć treningowych.

Młodzi adepci karate pod okiem mistrzów ćwiczyli kihon, kumite oraz kata. W czasie zgrupowania karatecy trenowali i pokazali wszystkie podstawowe elementy treningu. Doskonalono poszczególne bloki, zasłony, uderzenia, kopnięcia, podcięcia w kihon, czyli formie treningowej polegającej na wielokrotnym powtarzaniu technik i ich kombinacji. Kolejnym etapem zgrupowania był trening kata, czyli sekwencji technik ataku i obrony w walce z kilkoma przeciwnikami. Ważną częścią zgrupowania było kumite, czyli walka. Ta forma treningu wymaga od karateków dużego skupienia, wyczucia dystansu i ruchów przeciwnika oraz zachowania pełnej kontroli stosowanych bloków, uderzeń, kopnięć, podcięć, dźwigni i rzutów.

Zgrupowanie sportowe karate odbyło się w ośrodku „Kraina Orła Białego” w Starym Gostyniu (wrzesień 2018). A na koniec zgrupowania Zarząd klubu karate „TĘCZA” przygotował dla karateków kilka niespodzianek. Najpierw prezes TKKF „TĘCZA” Waldemar Szwedek wyróżnił pucharem za aktywność w minionym sezonie Darię Pietrzyk. Dla najmłodszych przygotowano też ruchowe zabawy i ciekawą lekcję historii w formie przejścia przez historyczną ścieżkę Krainy Orła Białego. A całość zgrupowania zakończyła wspólna biesiada karateków, trenerów i rodziców.

Zgrupowanie sportowe odbyło się przy dofinansowaniu przez Powiat Gostyński dla projektu TKKF „TĘCZA”: „Przyszli mistrzowie karate”, realizowanego z okazji 100-lecia niepodległości Polski i setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz przy dofinansowaniu przez Gminę Gostyń dla projektu dla klubu karate TKKF „TĘCZA” na tworzenie warunków, w tym organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu.

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą instruktorzy: Waldemar Szwedek (7. Dan), Mieczysław Polewskiemu (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan)

Warto przypomnieć, że Shihan Waldemar Szwedek ma na swoim koncie tytuł wicemistrza świata w kumite – Ateny (Grecja) 1996 oraz III miejsce w mistrzostwach świata w kumite i V miejsce w kata w samym sercu karate - w japońskim Gifu w 1999 r. A prowadzony przez niego klub TKKF „TĘCZA” zdobył łącznie 3 tytuły mistrzów świata, 9 tytułów wicemistrzów świata i 5 brązowych medali na mistrzostwach świata, 1 tytuł mistrza Europy oraz 9 tytułów wicemistrzów Europy.

Warto też dodać, że klub karate TKKF „TĘCZA”, działający już 39 lat, dorobił się piętnastu mistrzów karate, w tym 5 kobiet zdobyło czarne pasy. Pięciu mistrzów zdobyło już wyższe stopnie mistrzowskie, a czterech innych wychowanków „TĘCZY” uzyskało stopnie mistrzowskie w zbliżonych sztukach walki.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza"
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Władysława Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

601 071 491

E-mail:

tecza.gostyn@o2.pl

Www:

http://www.facebook.com/tkkftecza 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dorośli
  • dzieci
  • młodzież
  • sport, wypoczynek