Przejdź do treści głównej

Sprzątanie Świata na i pod wodą, na i pod ziemią! Finał Recykling Rejsów [patronat ngo.pl] [relacja]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-09-24, 10:04
Wodne Sprzatanie Świata - Gołdap 2018
Na zakończenie lata 20 i 21 września w Gołdapi, urokliwym miasteczku na Mazurach, obchodzono 25-lecie akcji Clean up the World w Polsce oraz finał tegorocznych Recykling Rejsów organizowanych przez ekologa Dominika Dobrowolskiego i Fundację PlasticsEurope Polska.

Właśnie nad jeziorem Gołdap połączyli swoje siły kajakarze, nurkowie, wodniacy, młodzież i nauczyciele z lokalnych szkół, samorządowcy, Lasy Państwowe, Państwowa Straż Pożarna w Gołdapi, OSiR w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, SIGNI, WOPR Gołdap, Gołdap Travel Andrzej Juchniewicz, Gołdapskie Stowarzyszenie Historyczne ARCHEO, organizacje pozarządowe, wolontariusze, stowarzyszenia, fundacje, media… w celu posprzątania jeziora Gołdap i jego okolic.

Oprócz akcji sprzątania, na i pod wodą, na i pod ziemią, w gołdapskich szkołach odbył się cykl wykładów i spotkań z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, a Miejska Biblioteka wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 zorganizowały wystawę o działaniach na rzecz ochrony wód przed zaśmiecaniem. W te dni Gołdap stała się ekologiczną stolicą Polski!

Patronat nad akcją pełnili włodarze miasta: burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, starosta Gołdapi Andrzej Ciołek oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Gołdap. Koordynatorką wszystkich działań była Alina Oleszczuk, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. To nie pierwsza akcja tak świetnie zorganizowana przez Panią Alinę, w którą zaangażowali się licznie mieszkańcy oraz organizacje! Gratulujemy i dziękujemy!

Tegoroczną, jubileuszową akcję „Sprzątanie świata” zadedykowaliśmy ochronie wód przed zaśmiecaniem - mówi Dominik Dobrowolski. Zachęcamy, aby w ramach codziennego sprzątania świata zatroszczyć się i posprzątać rzeki, jeziora i Bałtyk! Zdjęcia i relacja na www.recykling-rejs.pl i https://www.facebook.com/RecyklingRejs/.


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Gołdap, Jez Gołdap, Las Kumiecie, woj. warmińsko-mazurskie
Organizator:

SP nr 2 w Gołdapi

Www:

http://www.recykling-rejs.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • młodzież
  • ochrona przyrody
  • recykling