Przejdź do treści głównej

Pierwszy zintegrowany katalog wizyt studyjnych w Polsce

autor(ka): Jakub Gossa
2018-09-18, 11:51
użytkownik
Innowacyjny pomysł Spółdzielni Socjalnej Iskra i partnerów. Jest to projekt, który umożliwia zainteresowanym poznawanie najlepszych rozwiązań oraz wymianę doświadczeń, w czterech kategoriach tematycznych: wsparcie, rozwój, kultura i ekologia.

Spółdzielnia Socjalna ISKRA ze Sztumskiego Pola, jest jednym z przedsiębiorstw społecznych, które osiągnęły sukces. Stanowi ona niewątpliwie ważne ogniwo w zakresie lokalnego rozwoju, realizując działania w obszarze ekonomii społecznej, wyrównywania szans i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Spółdzielnia Socjalna ISKRA została założona przez gospodarzy Stadniny i Pensjonatu Iskra w 2013 r. w celu realizacji inicjatyw pojawiających się na terenie Powiśla. Zrealizowane projekty tj. szerokie partnerstwo lokalne w celu aktywizacji zawodowej osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Sztumie, znalazło wyróżnione Nagrodą Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego.

Oprócz inicjatyw społecznych spółdzielnia socjalna wykorzystuje potencjał miejsca oraz zaangażowanie członków do tworzenia ciekawej oferty biznesowej w zakresie turystyki, gastronomii oraz obsługi cateringowej.

Nowym pomysłem Spółdzielni Socjalnej ISKRA jest utworzenie wraz z partnerami pierwszego zintegrowanego katalogu wizyt studyjnych w Polsce. Jest to innowacyjny projekt, który umożliwia zainteresowanym poznawanie najlepszych rozwiązań oraz wymianę doświadczeń, w czterech kategoriach tematycznych: wsparcie, rozwój, kultura i ekologia. Katalog skierowany jest głównie do organizacji pożytku publicznego, samorządów, stowarzyszeń, fundacji oraz wszystkich, którzy chcą założyć spółdzielnię socjalną lub inną organizację non-profit.

Przy tworzeniu katalogu spółdzielnia nawiązała współpracę z ekspertami oraz instytucjami z terenu Powiśla, Żuław i Trójmiasta. Wśród instytucji kooperujących znalazły się m.in.: Miasto i Gmina Sztum, Zakład Karny w Sztumie, Urząd Pracy, Lasy Państwowe oraz szereg innych, bardzo prężnie działających organizacji, z miejscowości takich jak: Sztum, Kwidzyn, Gniew, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Tczew oraz Gdańsk.

Spółdzielnia Socjalna ISKRA, chcąc zapewnić swoim Gościom interesujący pobyt, sprzyjający rozwojowi i integracji, wzbogaciła program proponowanych wizyt studyjnych, o bogatą ofertę turystyczną. Uczestnicy podczas pobytu pod okiem przewodników odwiedzą największe atrakcje turystyczne Pomorza i będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach, gwarantujących dobrą zabawę i integrację grupy.

„Jesteśmy przekonani, że nasz pomysł na zintegrowany katalog wizyt studyjnych, zaspokoi ciekawość i pozwoli dzielić się doświadczeniami organizacjom z całej Polski, które stawiają na rozwój. Do naszych wizyt zaangażowaliśmy najsilniejszych partnerów z regionu, którzy poprzez wspólną inicjatywę utworzyli partnerstwo. Członkowie Spółdzielni Socjalnej ISKRA dołożą wszelkich starań, aby uczestnicy wizyt czuli się u nas komfortowo i podczas pobytu mieli okazję zdobyć doświadczenie, a także poznać lokalne smaki, kulturę oraz najpiękniejsze zakątki Pomorza” – mówi Katarzyna Gossa, prezes Spółdzielni Socjalnej Iskra.

Warto zaznaczyć, że do katalogu może dołączyć każda instytucja chcąca podzielić się wiedzą. Wszystkich zainteresowanych działalnością Spółdzielni Socjalnej Iskra i wizytami studyjnymi, zachęcamy do odwiedzenia witryny internetowej www.spoldzielniaiskra.pl.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Spółdzielnia Socjalna Iskra
Miejsce: Pensjonat i Stajnia ISKRA, Łąkowa 19, 82-400 Sztumskie Pole, woj. pomorskie
Organizator:

Spółdzielnia Socjalna Iskra

Adres:

Łąkowa 19, 82-400 Sztumskie Pole, woj. PM

Tel.:

504025326

E-mail:

kontak@spoldzielniaiskra.pl

Www:

http://www.spoldzielniaiskra.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • ekonomia społeczna
  • przedsiębiorczość
  • wspieranie przedsiębiorczości