Przejdź do treści głównej

Fundacja Znajdź Pomoc gra z Fundacją United Way Polska

autor(ka): Patrycja Jachna
2018-09-10, 16:22
użytkownik
Fundacja Znajdź Pomoc - Maja i Bartek
Wolontariat, przyjaźń i marzenia to nowy spis treści powołanej w 2018 r. Fundacji Znajdź Pomoc (United Way Polska). Okładka oparta na sile i doświadczeniu uzyskanym dzięki połączeniu z Fundacją United Way Polska. Zaangażowanie pracowników oraz wolontariuszy to najlepszy atrament na rynku. A do tego kompleksowa pomoc oraz 100% przekazywanych środków do Podopiecznych.

Razem z Fundacją Znajdź Pomoc oraz United Way Polska spełniaj marzenia chorych na raka i dopisz kolejną stronę w pamiętniku Bartka.

Fundacja Znajdź Pomoc powstała dzięki… przyjaźni. Maja Surowicz, założycielka Fundacji, poznała Michała podczas swojej pracy w Fundacji “Krajowe Centrum Kompetencji”. Rodzina tego energicznego chłopaka prosiła o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie nowotworu kości oraz protezę. Żeby odpowiedzieć na prośbę rodziny, Maja stanęła przed ważnym zadaniem - namówić zbuntowanego Michała na leczenie. Tak zaczęła się ich przyjaźń. W międzyczasie, podczas swojego wolontariatu na oddziale onkologicznym, Maja poznała wielu pacjentów, ich problemy i potrzeby. Zaprzyjaźniła się również z młodym Bartkiem, który dzielił z nią się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i pragnieniami. Jako odpowiedź na marzenia Michała i Bartka - Maja założyła Fundację Znajdź Pomoc, która w 2018 roku połączyła się z Fundacją United Way Polska.

- Bartek swoje przemyślenia dotyczące choroby, potrzeb i bolączek walki z rakiem zapisywał w pamiętniku, który przekazał mnie zaraz przed śmiercią, w wieku 28 lat – mówi Maja Surowicz, prezes Fundacji Znajdź Pomoc - Ostatecznym marzeniem i pragnieniem Bartka było powołanie Fundacji, która będzie "przyjacielem" osób potrzebujących w Polsce – dodaje.

Misją Fundacji Znajdź Pomoc (United Way Polska) jest zapewnienie kompleksowego wsparcia osób chorujących onkologicznie oraz ich bliskich, angażując przy tym i łącząc lokalne społeczności oraz świat biznesu. Pracownicy oraz wolontariusze potrafią marzyć, aktywnie działać i stale szukać nowych rozwiązań. Fundacja może zaoferować specjalistyczną pomoc psychologów i psychoonkologów, wiedzę na temat choroby i jej leczenia, pomoc w wyborze placówek medycznych, organizacji transportu, pozyskiwaniu pieniędzy, czy zaspokajaniu podstawowych potrzeb chorych i ich bliskich. Cel to dotarcie do tych osób, które ze względu na miejsce zamieszkania, warunki psychofizyczne lub sytuację życiową, nie otrzymywały żadnego wsparcia w chorobie.

- Na polskim rynku jest dużo organizacji, które aktywnie działają na rzecz osób chorych na nowotwory, ale zauważyliśmy, że żadna z nich nie dociera do mniejszych miast oraz nie działa kompleksowo, czyli od pojawienia się problemu do jego rozwiązania, wspierając przy tym bliskich osoby chorej – mówi Maja Surowicz, prezes Fundacji Znajdź Pomoc. – Warty podkreślenia jest fakt, że 100% przekazanych pieniędzy trafia do naszych Podopiecznych. Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji – podkreśla.

W 2018 roku Fundacja Znajdź Pomoc połączyła się z Fundacją United Way Polska, która jest częścią międzynarodowej organizacji United Way Worldwide realizującej projekty w ponad 40 krajach. Wspólne działania opisane są na nowej stronie internetowej pod adresem https://znajdzpomoc.pl/.

Znajdź pomoc i pomóż dopisać kolejną kartę w pamiętniku Bartka.

Strona internetowa Fundacji: https://znajdzpomoc.pl/

Fanpage Fundacji: https://www.facebook.com/znajdzpomoc/


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Znajdź Pomoc (United Way Polska)
Organizator:

Fundacja "Znajdź Pomoc"

Adres:

Al. Rzeczpospolitej 2/U-2, 02-679 Warszawa, woj. mazowieckie

E-mail:

biuro@znajdzpomoc.pl

Www:

http://znajdzpomoc.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia