Przejdź do treści głównej

Lębork. 55.000 zł dla NGO z Funduszu Akumulator Społeczny [relacja]

autor(ka): Jakub Urbański
2018-09-07, 09:38
użytkownik
Fundusz Akumulator Społęczny 2018 - podpisywanie umów w Lęborku / fot. Jakub Urbański
6 września w Bramie Kaszubskiego Pierścienia w Lęborku odbyło się uroczyste podpisywanie umów konkursu Fundusz Akumulator Społeczny. W ramach dofinansowania, przekazano niemal 55.000 zł na inicjatywy społeczne. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele NGO i grup nieformalnych z powiatu lęborskiego, wejherowskiego oraz puckiego – obszaru, na którym operatorem Funduszu jest Stowarzyszenie EDUQ z Lęborka.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele NGO i grup nieformalnych z powiatu lęborskiego, wejherowskiego oraz puckiego – obszaru, na którym operatorem Funduszu jest Stowarzyszenie EDUQ z Lęborka. W tegorocznej edycji złożono 55 wniosków z których aż 39 otrzymało dofinansowanie. Najwięcej inicjatyw odbywać się będzie na terenie powiatu lęborskiego, bo aż 34.

- Czwarty rok z rzędu, na naszym terenie notujemy rekordową liczbę wnioskodawców, powiat lęborski jest zdecydowanym liderem województwa pomorskiego – mówi Magdalena Pipka – Urbańska, animator Funduszu Akumulator Społeczny.

W trakcie spotkania, Marta Wolff ze Stowarzyszenia EDUQ przedstawiła uczestnikom informacje dot. formalności związanych z rozliczeniem uzyskanej dotacji. Wśród projektów, które otrzymają wsparcie znalazły się m.in. takie inicjatywy jak „Skafander starości” – warsztaty uświadamiające dla młodzieży, które realizować będą wolontariusze Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, spotkania aktywizujące „Bądź bohaterką literacką - kobieca metamorfoza” organizowane przez grupę nieformalną przy Stowarzyszeniu Kaszubskie Centrum Edukacji VADEMECUM z Luzina, czy Koło Gospodyń Wiejskich organizowane przez grupę nieformalną przy Stowarzyszeniu Aktywny Puck.

Organizacje oraz grupy nieformalne w 2018 roku otrzymają wsparcie w kwocie 54 500 zł, w tym 43 500,00 zł z Akumulatora Społecznego oraz 11 000,00 zł w ramach wsparcia, które przekazały samorządy – Starostwo Powiatowe w Lęborku - 2500 zł, Gmina Cewice – 2000 zł, Gmina Miasto Lębork – 4500,00 zł i Gmina Miasto Łeba 2000,00 zł.

Film z wydarzenia: https://www.facebook.com/urbanskimedia/videos/2195347437412429/

To już czwarta edycja Funduszu Akumulator Społeczny. W ciągu ostatnich czterech lat inicjatywy z trenów powiatu lęborskiego, puckiego i wejherowskiego dofinansowano na łączną kwotę 362.481,28 zł.

Fundusz Akumulator Społeczny realizowany jest w partnerstwie przez kilkanaście pomorskich organizacji pozarządowych. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Urbański MEDIA
Miejsce: Lębork, woj. pomorskie
Organizator:

Stowarzyszenie EDUQ

Adres:

Bolesława Krzywoustego 1, 84-300 Lębork, woj. PM

Tel.:

694 242 952

Faks:

59 726 09 24

E-mail:

biuro@eduq.pl

Www:

http://www.eduq.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • grupy nieformalne
  • inicjatywy oddolne
  • organizacje pozarządowe