Przejdź do treści głównej

„Giving circle” – crowdfunding jakiego w Polsce jeszcze nie było

autor(ka): Bernadeta Brodawka
2018-09-06, 16:23
użytkownik
Od 2016 roku odbyło się już kilka wydarzeń tego typu – 2 w Warszawie i 7 wydarzeń lokalnie. Około 500 darczyńców wsparło 28 projektów i uzbierano łącznie 120280 zł na projekty.

„Giving circle” jest bardzo popularną w USA i Australii formą filantropii. W Europie funkcjonuje od kilku lat, przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, gdzie tego typu wydarzenia organizowane są średnio raz w miesiącu. Spotkania te odbywają się także w Czechach, Rumunii, Turcji i na Węgrzech, Łotwie i na Cyprze.

„Zainspirowany”, „pełen wrażeń”, „pełen otuchy”, „dumny” to słowa, którymi goście i prezentujący opisują swoje wrażenia tego wieczoru.

Innowacyjność i prostota to klucz do sukcesu: Każdy event Giving Circle odbywa się według takiego samego schematu i programu. Zazwyczaj uczestniczy w nim około 60-100 osób. Charakter wieczoru w znacznej mierze przypomina aukcję, jednak znaczącą różnicę stanowi sam obiekt licytacji – nietuzikowy projekt społeczny! Emocje gwarantowane!

Podczas gdy działacze społeczni opowiadają o atrakcyjności swoich projektów na sali rozgrywa się prawdziwa licytacja – goście, poprzez podniesienie ręki i wykrzyknięcie swojego imienia oraz kwoty, przekazują pieniądze na dany projekt.

Efekty są zaskakujące! W I edycji The Giving Circle w Polsce zakładano, że każdy z czterech zespołów biorących udział zbierze po 2 tysiące złotych na swoje działania. Rzeczywistość okazała się znacznie lepsza niż oczekiwania – na realizację projektów zebrano łącznie 24 000 zł!

Od 2016 roku odbyło się już kilka wydarzeń tego typu – 2 w Warszawie i 7 wydarzeń lokalnie. Około 500 darczyńców wsparło 28 projektów i uzbierano łącznie 120280 zł na projekty.

Obecnie trwa nabór do III edycji The Giving Circle. Zgłoszenia jeszcze tylko do niedzieli (09.09.2018) na stronie: http://givingcircle.pl/ lub na adres e-mail:


LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: The Giving Circle
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • crowdfunding
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • współpraca z biznesem