Przejdź do treści głównej

W jaki sposób aplikacje mobilne zmieniają świat? [infografika]

autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
2018-09-10, 12:37
użytkownik
Nieustanny rozwój technologii sprawił, iż mamy dzisiaj dostęp do niemal nieskończonych pokładów wiedzy w małym urządzeniu w naszej kieszeni. Za dotknięciem palca czekają na nas informacje na dowolny temat z każdego miejsca na świecie. Aplikacje komórkowe odmieniają również to, w jaki sposób się żyje w krajach globalnego południa.

Smartfony opanowały nie tylko zachodnie kraje, ale zadomowiły się już na dobre w także w państwach rozwijających się. Coraz niższe ceny, a także większy zasięg sieci sprawiły, iż nawet w najbiedniejszych rejonach świata większość populacji sprawnie posługuje się dzisiaj telefonami komórkowymi.

Jednak w jaki sposób wpływają one na ich sytuację? Czy aplikacje na smartfona potrafią wynieść ich życie na wyższy poziom?

Niestety żadna technologia sama w sobie nie jest w stanie uratować świata. Czym jednak może się ona pochwalić, to droga pełna małych kroków w dobrą stronę. Aplikacje mobilne tworzone ramię w ramię przez firmy informatyczne oraz organizacje humanitarne mają za zadanie choć trochę ułatwić życie ludzi z globalnego południa. Dzięki nim mają dostęp do usług finansowych, wiedzą, w jaki sposób prowadzić swoje biznesy lub gospodarstwa, czy też gdzie jest źródło czystej wody.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org lub www.facebook.com/soldevelofoundation.
 


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
Organizator:

Soldevelo Social Impact Foundation

Adres:

Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,

Tel.:

690 020 966

E-mail:

kontakt@soldevelofoundation.org

Www:

http://soldevelofoundation.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • innowacje
  • nowe technologie
  • pomoc humanitarna