Przejdź do treści głównej

ANWIL zapewnił atrakcje wakacyjne 1000 uczniów

autor(ka): Fundacja Anwil Dla Włocławka
2018-08-31, 17:28
użytkownik
Fot. Zajęcia żeglarskie organizowane w ramach wakacyjnego konkursu grantowego Fundacji ANWIL dla Włocławka
13 projektów aktywizujących dla dzieci i młodzieży oraz 1027 uczestników to bilans zakończonych właśnie wakacji na terenie Włocławka i okolicznych gmin. Atrakcje najmłodszym spędzającym lato w miejscu swojego zamieszkania zapewniły lokalne organizacje pozarządowe, które zorganizowały dla nich półkolonie. Ich hasłem przewodnim były „Wakacje z przygodą”. Fundatorem bogatej oferty zajęć była już tradycyjnie Fundacja ANWIL dla Włocławka.

Fundacja korporacyjna ANWILU w tym roku już po raz czwarty zorganizowała wakacyjny konkurs grantowy, którego celem jest zapewnienie atrakcji dzieciom i młodzieży spędzającym lato w mieście. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były podróże.

Wśród 13 zrealizowanych w ramach konkursu wakacyjnych projektów znalazły się m.in. zajęcia żeglarskie (organizator Włocławski Okręgowy Związek Żeglarski), warsztaty kulinarne i garncarskie (Fundacja Caietanus), harcerskie gry terenowe oraz nauka szyfrów (Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Włocławek), a także spotkania z globtroterami: Piotrem Wawrowskim oraz Kamilem Czarneckim, podczas których uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się, jaki jest sposób na spełnianie podróżniczych marzeń (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubaniu).

Z letnich atrakcji sfinansowanych przez Fundację ANWIL dla Włocławka skorzystało łącznie aż 1027 młodych mieszkańców miasta i gmin ościennych.

– Wakacje w mieście nie muszą być nudne, o czym kolejny raz przekonali się uczestnicy półkolonii zorganizowanych, dzięki wsparciu Fundacji korporacyjnej ANWILU, przez lokalne organizacje pozarządowe. Ich celem było dostarczenie młodym ludziom rozrywek o wymiarze edukacyjnym, tak aby zdobywając wiedzę na temat obcych krajów, poszerzali swoje horyzonty i pozostawali otwarci na odmienność etniczną lub kulturową. Jednak niezależnie od tematu przewodniego tegorocznej edycji wakacyjnego konkursu grantowego, półkolonie jak co roku stały się również okazją dla dzieci na doświadczanie, a także uczenie się sposobu cennego i efektywnego zagospodarowania wolnego czasu – powiedziała Bożena Cichocka, Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Anwil Dla Włocławka
Organizator:

Fundacja Anwil Dla Włocławka

Adres:

Toruńska 222, 87-800 Włocławek, woj. KP

E-mail:

malgorzata.kosinska@anwildlawloclawka.pl

Www:

http://www.anwildlawloclawka.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • dzieci
  • młodzież
  • rekreacja
  • sport, wypoczynek
  • współpraca z biznesem