Przejdź do treści głównej

Jak opowiedzieć historię o Niepodległej?

autor(ka): Joanna Dziatkowiak
2018-08-30, 14:06
użytkownik
Uczestnicy lipcowego warsztatu
Na to pytanie odpowiedzi szukają dzieciaki ze świetlicy „Qvo vadis” w Ełku. Jak spojrzeć na historię Polski? Jak ją opowiedzieć? Od czego zacząć? Nad którym wydarzeniem należy się pochylić?

Od kilku tygodni, trwają próby do przedstawienia upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Niestety, nie zdradzę szczegółów samego przedstawienia, ale podpowiem, że na fun pagu ełckiej Caritas już wkrótce będzie można obejrzeć krótkie filmiki z prób. Na efekt finalny należy cierpliwie poczekać do listopada, bo właśnie wtedy wystawione będzie jedno z czterech zaplanowanych spektakli.

Mimo że próby od pewnego czasu już trwają, dzieciaki we wrześniu udadzą się na jednodniową wycieczkę do Warszawy (jako przygotowanie merytoryczne do wystawienia przedstawienia, zdobycie wiedzy o teatrze) a w niej: Muzeum Wojska Polskiego i Łazienki Królewskie oraz udział w lekcjach muzealnych.

Projekt „Inne spojrzenie na historię” współfinansowane ze środków Caritas Polska w ramach programu „100 projektów na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości Polski”. W ramach powyższego programu zrealizowano także projekt „Letnia szkoła wolontariatu”. Dzieci, które w lipcu przybyły na 8 dni do Orzysza wzięły udział w warsztatach edukacyjnych, których celem była promocja idei wolontariatu.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Miejsce: Ełk
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

ks. prał. M. Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie

Tel.:

87 441 70 00

Faks:

87 441 70 59

E-mail:

elk@caritas.pl

Www:

http://www.elk.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • historia
  • wychowanie