Przejdź do treści głównej

Radio KSON znów nadaje

autor(ka): Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych
2018-08-29, 12:50
W lipcu 2018 r., po pięcioletniej przerwie, pod patronatem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, wystartowało internetowe Radio KSON. Nowy zespół redakcyjny stworzony został z doświadczonych dziennikarzy i realizatorów, którzy na co dzień spotykają się w studiu przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze.

Trzy razy w tygodniu między godziną 12.00 a 14.00 swoje premiery mają audycje stałe. W poniedziałek – „To i owo nie tylko o zdrowiu”, blok wywiadów i reportaży dotyczących zdrowego trybu życia. W środy „Mix Maszing” – program muzyczny skierowany do wszystkich słuchaczy młodych duchem, a w piątek swoją premierę ma „Kalejdoskop KSON”, w którym rozmawiamy o ciekawych ludziach, miejscach i sprawach – mówi Remigiusz Stefaniak, sekretarz radia.

Rozpoczęły się również prace nad nowymi propozycjami audycji, które wkrótce zagoszczą na antenie. Szczególnie polecamy premierową audycję Krystiana Witkowskiego – „Dźwięki Historii”. To program historyczny zrealizowany w oparciu o materiały archiwalne, a dotyczący wydarzeń z przeszłości.

Ramówkę uzupełniają audycje interwencyjne, materiały współtworzone ze słuchaczami oraz zabawy i konkursy radiowe z nagrodami.

Radio tworzone jest dla szerokiego grona odbiorców, a w szczególności dla osób niepełnosprawnych, seniorów i młodzieży. Dynamicznie układana ramówka jest odpowiedzią na potrzeby słuchaczy - mówimy o tym co dzieje się wokół nas i o sprawach które nas dotyczą. Pierwsze audycje podejmowały tematy z obszaru Dolnego Śląska i Jeleniej Góry, jednak docelowo Radio KSON będzie rozgłośnią ogólnopolską. W tym celu nawiązywane są kontakty z instytucjami i organizacjami, których działania będą prezentowane w audycjach. Antenę Radia KSON otwieramy również dla Stowarzyszeń, Fundacji i Grup Lokalnego Wsparcia, które chciałyby w ten sposób opowiedzieć o swojej działalności i podejmowanych inicjatywach. W najbliższym czasie w ramówce wśród stałych elementów zagoszczą bloki informacyjne poświęcone wydarzeniom bieżącym, sportowym, kulturalnym oraz politycznym.

Jak podkreśla redaktor naczelna Katarzyna Pietuszko – jesteśmy otwarci na nowe propozycje, poszukujemy osób które mają pomysł na własną audycję i chciałby tworzyć je w naszym radiu. Z myślą o słuchaczach uruchomiliśmy telefon redakcyjny 690-680-050 i e-mail: , gdzie czekamy na Państwa propozycje i uwagi. Podejmujemy różne sprawy interwencyjne, nie pozostawiając żadnego zgłoszenia bez echa.

Radio KSON, to radio internetowe, którego słuchać można za pośrednictwem smartfona, tabletu lub komputera z dostępem do internetu. Aby je włączyć trzeba otworzyć stronę www.radiokson.pl i wybrać ikonę „Słuchaj Radio KSON”. Na radiowej stronie publikowana jest bieżąca ramówka, aktualności i audycje archiwalne do posłuchania.

Oto 5 prostych kroków, aby słuchać naszego Radia KSON:

1. Uruchomić przeglądarkę internetową w komputerze lub smartfonie.

2. Wpisać adres www.radiokson.pl.

3. Po załadowaniu strony wybrać przycisk „SŁUCHAJ RADIO KSON” z ikonką odtwarzania (strzałka w kółku).

4. Po wczytaniu strony radio uruchomi się automatycznie.

5. Jeżeli audycja nie uruchomi się automatycznie, trzeba nacisnąć przycisk z ikonką strzałki (play) na szarym odtwarzaczu.

LUB W PRZYPADKU KORZYSTANIA Z TELEFONÓW prosimy o przesłanie SMS-a o treści „link do radia” na numer 690-680-050 (koszt sms-a zgodny z tabelą opłat operatora). Wiadomością zwrotną otrzymamy link, po którego wybraniu uruchomi się Radio KSON.


LOGO

Źródło: Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych
Organizator:

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych

Adres:

Osiedle Robotnicze 47a, 58-506 Jelenia Góra, woj. DS

Tel.:

75 752 42 54

Faks:

75 752 31 83

E-mail:

biuro@kson.pl

Www:

http://www.kson.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • edukacja zdrowotna
  • kultura
  • media
  • młodzież
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozrywka
  • seniorzy