Przejdź do treści głównej

40 dni do CodeWeek - pierwsze 1000 zgłoszeń wygrywa!

autor(ka): Ministerstwo Cyfryzacji
2018-08-27, 16:57
pixabay.com, CC0 Public Domain
Czy wiesz, że... nawet Ty możesz wziąć udział w CodeWeek 2018?! Nie musisz kończyć studiów informatycznych, projektować stron internetowych, czy rozumieć skomplikowanych algorytmów. Spróbuj! Dla pierwszych 1000 zgłoszonych inicjatyw mamy nagrody. Czas do tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania pędzi jak błyskawica! Zostało już tylko 40 dni.

Co teraz?

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Wydarzenia mogą zorganizować wszyscy zainteresowani: Ty, Twoi znajomi, przedstawiciele branży IT, biblioteki miejskie, nauczyciele. Jako wydarzenie można zgłosić warsztaty i spotkania, szkolenia, debaty, lekcje informatyki, a nawet spotkanie ze znajomymi! Jednymi z wielu interesujących wydarzeń z ubiegłego roku były spotkania znajomych w kawiarniach, gdzie rozmawiano o technologicznych nowościach i dzielono się opiniami na temat najlepszych aplikacji. A jaki będzie twój pomysł?

By wziąć udział trzeba zarejestrować swój pomysł na stronie events.codeweek.eu. Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Rejestruj się i wygrywaj

Nie możemy doczekać się już pierwszych wydarzeń! W związku z tym… ogłaszamy konkurs! O co chodzi? O tempo! Kto pierwszy, ten lepszy.

Pierwszy tysiąc zgłoszeń otrzyma od nas Cody Roby – grę planszową, która ułatwia naukę kodowania i ćwiczy logiczne myślenie. Cody Roby pozwala wykorzystać naturalną skłonność do zabawy i zachęca do dalszej nauki kodowania. Możesz ją wykorzystać w trakcie zorganizowanych w ramach CodeWeek wydarzeń.

W związku z tym nie zwlekaj, już teraz wejdź na stronę events.codeweek.eu i zarejestruj swoje wydarzenie.

Startujemy 6 października

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbędzie się w dniach 6-21 października (to tak naprawdę dwa tygodnie). Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. Nie inaczej jest w tym roku. Mamy nadzieję, że pobijemy zeszłoroczny rekord i zorganizujemy najwięcej wydarzeń spośród innych europejskich państw. Pomożecie?

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Wszystkich zainteresowanych inicjatywą CodeWeek zapraszamy do kontaktu:

Facebook: Code Week Pl

Twitter: @codeweekpl

tel. 22 380 86 98

mail:

Komunikat na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: https://www.gov.pl/cyfryzacja/40-dni-do-codeweek-pierwsze-1000-zgloszen-wygrywa


Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja informatyczna
  • nowe technologie