Przejdź do treści głównej

Chcą dostarczyć fundusze i sprzęt dla NGO – czym jest Rent and Lend?

autor(ka): Zespół Rent and Lend
2018-09-04, 06:34
użytkownik
Możliwość zdobycia funduszy i dostęp do potrzebnego sprzętu chcą dać organizacjom twórcy serwisu Rent and Lend. Portal do wypożyczania rzeczy właśnie wystartował w Krakowie i chce wzmacniać trzeci sektor poprzez ekonomię współpracy. Organizacje i osoby fizyczne będą mogły uzyskać na portalu dostęp do potrzebnych przedmiotów, a także zarabiać na udostępnianiu własnych rzeczy. W konsekwencji ma skorzystać też środowisko i lokalne społeczności.

– Gdy w marcu 2017 roku zapytaliśmy w ankiecie 49 organizacji pozarządowych o sytuację finansową, 22,5% z nich określiło ją jako bardzo złą lub złą, a 63,3% jako przeciętną, to jest wystarczającą na bieżące wydatki – mówi Leszek Szklarczyk, pomysłodawca serwisu. –  Był to jeden z argumentów, który skłonił nas do stworzenia oferty dedykowanej dla NGO.

Organizacjom często brakuje sprzętu i funduszy na działalność statutową, wierzymy, że ekonomia współpracy może stanowić antidotum na tę sytuację – dodaje.

Rent and Lend łączy organizacje i osoby poszukujące potrzebnego przedmiotu z tymi organizacjami i osobami, które mogą ten przedmiot wypożyczyć. Całość oparta jest o geolokalizację, więc nie będziemy musieli po przedmiot chodzić zbyt daleko.

Kategorie przedmiotów, jakie dostępne są w serwisie to: sprzęt eventowy, sprzęt biurowy, elektronika, akcesoria sportowe i turystyczne, rzeczy potrzebne do transportu czy przeprowadzki urządzenia do domu i ogrodu, gry planszowe, akcesoria dla dzieci i niemowląt oraz inne, które nie zmieściły się w żadnej kategorii.

rentandlend.pl/pl/for-ngo

Za całym projektem stoją cztery osoby – Stanisław Zarychta, Jakub Kocikowski, Maciej Kocik i Leszek Szklarczyk, czyli visual designer, dwaj programiści oraz CEO. Z trzecim sektorem do czynienia mają na co dzień w ramach Ambasady Krakowian oraz różnych organizowanych przy niej projektów.


 

– Swoją przygodę z pozarządowością zaczynałem w Amnesty International, pracując cztery lata nad kampanią fundraisingową tej organizacji w Krakowie – wspomina Leszek Szklarczyk. – Wówczas też poznałem Staszka Zarychtę, obecnego członka zarządu Stowarzyszenia Ambasada Krakowian. To przestrzeń, w której pracujemy również nad Rent and Lend – tłumaczy Szklarczyk.

Twórcy narzędzia mają nadzieję, że działalność portalu będzie przekładać się na redukcję odpadów w środowiskach miejskich poprzez wypożyczanie przedmiotów zamiast wyrzucania ich do śmieci jak również poprzez zastąpienie kupna nowych rzeczy wypożyczaniem. Poprzez oparcie algorytmu wyszukiwania oferty na geolokalizacji chcą również budować więzi w lokalnych społecznościach – serwis dopasowywuje do nas jak najbliższą ofertę wypożyczenia, dzięki czemu mamy szansę poznać organizacje i ludzi z okolicy.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Rent and Lend
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 11 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Ceny na portalu ~Leszek Szklarczyk 06.09.2018, 12:07 Hej BESTUURDER tutaj Leszek z Rent and Lend, dzięki bardzo za twój feedback, to dla nas znak że ta cena jest zbyt wysoka. Jeśli chodzi o kwestię cen to informacja zwrotna od użytkowników ma dla nas kluczowe znaczenie bo dopiero co opublikowaliśmy platformę. Przekażę reszcie zespołu, że musimy zmienić cenę przyczepki! ODPOWIEDZ
  • Taka ciekawostka ~bestuurder 04.09.2018, 10:06 przyczepka samochodowa : w serwisie RentLend - 79 zł za pierwszą dobę i 22 zł za kolejną w pierwszej lepszej, zwyczajnej, nie-endżijosowskiej, nie-startupowej, nie-hipsterskiej wypożyczalni przyczep - 25 zł za dobę ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • organizacje wspierające
  • wspieranie organizacji
  • współpraca między organizacjami