Przejdź do treści głównej

Już jest drugi spot ogólnopolskiej społecznej kampanii „Zacznij myśleć”

autor(ka): Fundacja Wsparcia Rolnika - Polska Ziemia
2018-08-14, 15:23
użytkownik
Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA wyemitowała drugi spot w ramach ogólnopolskiej społecznej kampanii „Zacznij myśleć”, która ma na celu ukształtowanie lepszej świadomości związanej z bezpieczeństwem życia na wsi, co ma przełożyć się na mniejszą liczbę wypadków.

Lekkomyślność, rutyna czy nasza nieuwaga sprawiają, że są sytuacje, w których bardzo chcielibyśmy cofnąć czas. W letnie miesiące szczególnie często do wypadków dochodzi na wsi. . Podczas natężonej pracy w polu, która trwa przez całe lato aż do jesieni, rolnicy niejednokrotnie swoją pracę wykonują w pośpiechu, a wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii.

Tym razem spot przedstawia upadek z wysokości podczas pracy w gospodarstwie.

Upadki osób w gospodarstwach rolnych stanowią ponad połowę wszystkich wypadkowych zdarzeń. Do najczęstszych z nich należą upadki z wysokości oraz poślizgnięcia.

– Przyczyną tych nieszczęśliwych zdarzeń jest niewłaściwe przygotowanie do pracy, pośpiech oraz złe warunki atmosferyczne. Nie zdajemy sobie sprawy, że wystarczy chwilę pomyśleć, aby zapobiec tragedii. To nasze opanowanie i sprawne myślenie może ustrzec nas od dramatycznych wydarzeń. Zadbanie o szczegóły i zaplanowanie odpowiednio wcześniej pracy może ustrzec nas od wypadku – mówi Elżbieta Górnik, wiceprezes Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA.

Więcej informacji o kampanii dowiesz się na http://zacznijmyslec.com/.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Wsparcia Rolnika - Polska Ziemia
Organizator:

Fundacja Wsparcia Rolnika - Polska Ziemia

Adres:

Kolejowa 45 135, 01-210 Warszawa-Wola, woj. mazowieckie

Tel.:

22 299 10 26

E-mail:

fundacja@wsparcierolnika.pl

Www:

http://www.wsparcierolnika.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • edukacja
  • edukacja zdrowotna
  • ochrona zdrowia
  • wieś