Przejdź do treści głównej

Fundacja FaniMani wypłaciła darowizny zebrane przy okazji rozliczenia PIT

autor(ka): Magdalena Draber
2018-08-08, 13:50
użytkownik
Fundacja FaniMani wypłaciła darowizny zebrane przy okazji rozliczenia PITów na stronie PITax.pl. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu organizacje pozarządowe otrzymały dodatkowe środki od osób, które wsparły je wypełniając roczne zeznanie podatkowe w programie PITax.pl

FaniMani we współpracy z IWOP i PITax.pl oferuje nową i jedyną w Polsce możliwość zbierania środków przy okazji rozliczania przez podatników PIT-ów rocznych. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom każda organizacja pożytku publicznego może w łatwy sposób przeprowadzić profesjonalną i skuteczną zbiórkę 1% podatku a przy okazji otrzymać dodatkowe darowizny od osób wypełniających PIT.

“Widget 1%” od FaniMani daje możliwość zbierania dodatkowych darowizn poprzez zachęcanie osób odwiedzających stronę organizacji pozarządowej do rozliczenia PIT-a i wsparcia jej swoim 1%. Następnie wypełniają one PIT roczny w systemie PITax.pl z polem KRS domyślnie zawierającym KRS organizacji, którą postanowiły wesprzeć. Jest to zachęta do przekazania 1% podatku na rzecz konkretnej OPP.

Organizacje pozarządowe korzystające z tego rozwiązania otrzymują dodatkowe wsparcie w postaci darowizny, przekazywanej przez użytkownika systemu za pomocą szybkich płatności FaniPay. Jest to unikatowe rozwiązanie dostępne tylko w systemie PITax.pl we współpracy z FaniMani oraz z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Fundacja FaniMani wspiera organizacje pozarządowe w Polsce w zbieraniu środków na to, co ważne. Dzięki temu organizacje mogą szybciej się rozwijać i skuteczniej realizować swoje cele statutowe. Wśród narzędzi udostępnianych przez FaniMani dla trzeciego sektora znajdują się: serwis FaniMani.pl umożliwiający pomaganie przy okazji zakupów online, zbiórki przeznaczone do zbierania środków na konkretny cel oraz FaniPay – jedyny w Polsce serwis bezpiecznych płatności online dedykowany wyłącznie NGO.

Serwis FaniMani.pl daje możliwość zbierania darowizn od zakupów online w ponad 1000 sklepów internetowych. Dzięki korzystaniu z FaniMani można pomagać przy okazji, robiąc zakupy tak samo jak zawsze i nie płacąc za to nic więcej. Zbierane w ten sposób środki gromadzą się i są wypłacane organizacjom społecznym. Osoby robiące zakupy same decydują o tym, jaką organizacje chcą wspierać.

Łączna kwota darowizn zebranych przy okazji zakupów online w serwisie FaniMani.pl przekroczyła już 800 tysięcy złotych. Na FaniMani.pl zarejestrowanych jest 4811 organizacji społecznych. Znajdują się wśród nich fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne.

Aby wesprzeć przy okazji zakupów wybraną przez siebie organizacje wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część wartości zamówienia trafi do wybranej wcześniej organizacji. Każda organizacja otrzymuje dzięki temu średnio 2,5% wartości zakupów.

Żeby użytkownik nie musiał za każdym razem pamiętać o wejściu na stronę FaniMani.pl, przygotowano specjalną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarki, które wyświetla komunikat o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o pomaganiu podczas zakupów w internecie.

Zbieranie w ten sposób środków można promować za pomocą bezpłatnych materiałów promocyjnych dostępnych na stronie FaniMani.pl. Można je pobrać i umieścić np. na Facebooku lub stronie www. organizacji. Wszystkie materiały dostępne są z logotypem organizacji. Wśród materiałów promocyjnych znajduje się również nowość – film z logotypem organizacji.

FaniMani to wiele okazji...do pomagania!

Zobacz, jak działa FaniMani.pl

Zainstaluj przypominajkę: https://fanimani.pl/aplikacje/

Więcej informacji: FaniMani.pl: www.fanimani.pl

FaniMani.pl na Facebooku: www.facebook.com/faniManifaniMani


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja FaniMani
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • 1%
  • dobroczynność, filantropia
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • wspieranie organizacji