Przejdź do treści głównej

5 metod walki z cyfrowym wykluczeniem [infografika]

autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
2018-08-09, 03:04
użytkownik
Wiele grup społecznych w Polsce wciąż korzysta w bardzo ograniczony sposób z nowych technologii. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych czy z terenów wiejskich. Sam dostęp do internetu nie jest już dużym problemem – jest nim jednak umiejętność korzystania z komputera i oprogramowania. Dlatego tak istotna jest rola edukacji i walki z cyfrowym wykluczeniem.

Cyfrowe wykluczenie dotyka w bardzo negatywny sposób wiele osób w Polsce. Nie tylko ogranicza ich na rynku pracy, ale także w życiu osobistym. Internet ułatwia korzystanie z usług edukacyjnych, finansowych, a nawet zdrowotnych. Osoby, które nie mogą z niego korzystać, sporo tracą i są w gorszej pozycji społecznej od innych.

Nie jest to problem wyłącznie w naszym kraju – zagadnieniem tym zajmują się również różne, międzynarodowe instytucje. UNESCO przeprowadziło badania skuteczności różnych programów skierowanych przeciwko wykluczeniu cyfrowym. Zbadało ponad 30 projektów z całego świata. W centrum jego zainteresowania były działania w krajach rozwijających się, przeznaczone dla społeczności o słabym wykształceniu i niskiej umiejętności czytania. Niemniej wiele z problemów przedstawionych w raporcie możemy odnaleźć i w Polsce.

Na naszej infografice możecie się Państwo zapoznać z kilkoma poradami i sugestiami, które proponuje UNESCO dla walki z cyfrowym wykluczeniem. Z pełnym raportem i dodatkowymi metodami walki można się zapoznać na tej stronie: http://unesdoc.unesco.org/images/0026/002617/261791e.pdf

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org lub www.facebook.com/soldevelofoundation.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
Organizator:

Soldevelo Social Impact Foundation

Adres:

Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,

Tel.:

690 020 966

E-mail:

kontakt@soldevelofoundation.org

Www:

http://soldevelofoundation.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja informatyczna
  • nowe technologie
  • wyrównywanie szans