Przejdź do treści głównej

Gostyń. Karatecy na obozie sportowym [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2018-08-07, 12:27
użytkownik
Karatecy z klubu Ogniska Statutowego TKKF „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, mimo przerwy wakacyjnej w cyklu treningowym, pracowali ciężko na obozie w Ośrodku Szkolenia Sportowego w Brzedni. Karatecy uczestniczyli w 3 treningach: porannym gibkościowo-kondycyjnym oraz dwóch treningach głównych, obejmujących kumite (walka sportowa) oraz kihon (ćwiczenia technik i kombinacji podstawowych) i kata (układy walk z kilkoma przeciwnikami).

Uczono się też elementów samoobrony. Karatecy zmagali się nie tylko ze swoimi słabościami, ale też z olbrzymim upałem. Nie poddawali się i codziennie poprawiali swoje umiejętności. To powinno zaowocować lepszym przygotowaniem do sezonu zawodów oraz licznych pokazów.

Mimo napiętego cyklu treningowego na obozie młodzi adepci stylu karate shotokan korzystali też z różnych atrakcji lata oraz z zajęć rekreacyjnych. Były to codzienne kąpiele w jeziorze Mórka oraz gry zespołowe czy przejażdżka statkiem.

Zgrupowanie sportowe zakończyło się egzaminem zdanym pozytywnie przez tych uczestników obozu, którzy zdecydowali się na zweryfikowanie swoich umiejętności. Po tym egzaminie w klubie karate TKKF „TĘCZA” przybyły m.in. trzy kolejne brązowe pasy.

Zajęcia prowadził shihan Waldemar Szwedek (7. Dan) przy wsparciu pozostałych instruktorów „TĘCZY”: Mieczysława Polewskiego (4. Dan), Mirosława Sobkowiaka (4. Dan) i Marcina Danka (2. Dan). Organizatorzy zapewnili też opiekę ratownika wodnego i ratownika przedmedycznego.

Waldemar Szwedek podkreśla: - „Wszystkim uczestnikom obozu karate należą się słowa uznania za wytrwałość, walkę z własnymi słabościami oraz odwagę zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Warto też podkreślić, że kadra obozu (opiekunowie, instruktorzy i ratownik) pracowała jako wolontariusze, dzięki czemu koszt pobytu dla uczestników nie był wysoki, a dodatkowo koszty obniżyło znaczące wsparcie finansowe ze strony Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, której należą się słowa podziękowania.”

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują: Gmina Gostyń, Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi po wakacjach do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza"
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Władysława Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

601 071 491

E-mail:

tecza.gostyn@o2.pl

Www:

http://www.facebook.com/tkkftecza 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek