Przejdź do treści głównej

W powiecie krotoszyńskim zostały nagrane sceny do społecznej kampanii „Zacznij myśleć”

autor(ka): Fundacja Wsparcia Rolnika - Polska Ziemia
2018-08-06, 12:25
użytkownik
Ruszyła kampania społeczna „Zacznij myśleć”, zorganizowana przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA i Instytut Gospodarki Rolnej, która ma na celu uświadomienie społeczeństwa o konsekwencjach braku uwagi, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

W dzisiejszych czasach coraz częściej żyjemy na tak zwanym „autopilocie”, codzienne czynności wykonujemy automatycznie, odpływając myślami od rzeczywistego czasu i chwili w jakiej obecnie się znajdujemy.

Lekkomyślność, rutyna czy nasza nieuwaga sprawiają, że są sytuacje, w których bardzo chcielibyśmy cofnąć czas. W letnie miesiące szczególnie często do wypadków dochodzi na wsi.

Nie zdajemy sobie sprawy, że wystarczy chwilę pomyśleć, aby zapobiec tragedii. To nasze opanowanie i sprawne myślenie może ustrzec nas od dramatycznych wydarzeń.

Inicjatywa ta powstała po to, aby odwrócić schemat „Polak mądry po szkodzie” i uwrażliwić społeczeństwo na konieczność wykształcenia większego stopnia odpowiedzialności za siebie i swoje najbliższe otoczenie.

Tylko efektywna edukacja, oddziałująca na emocje i pobudzająca wyobraźnię, może przyczynić się do ukształtowania większej świadomości związanej z bezpieczeństwem, co przełoży się bezpośrednio na mniejszą liczbę wypadków.

Kampania społeczna, o której mowa, ma charakter krótkich spotów, ukazujących konsekwencje „braku myślenia” w różnych obszarach naszego życia.

– Nasza ekipa filmowa, aby nagrać spoty do kampanii, wybrała się do województwa wielkopolskiego do wsi Walerianów powiat krotoszyński ). Tam dzięki uprzejmości właścicieli gospodarstwa, mogliśmy nagrać sceny do spotów. Nie było łatwo, pogoda nas nie rozpieszczała, warunki do pracy były trudne, ale udało nam się zrealizować nasze plany – mówi Elżbieta Górnik, wiceprezes Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA.

– W kampanię nie zostali zaangażowani profesjonalni aktorzy, ale zwykli ludzie dla których sprawa bezpieczeństwa jest bardzo ważna: mieszkańcy pobliskich wsi, funkcjonariusze pogotowia ratunkowego, a także pracownicy naszej fundacji. Każdy zrobił, co w jego mocy i dał z siebie wszystko, aby jak najwiarygodniej i poruszająco odegrać swoje role – dodaje Elżbieta Górnik.

Organizatorzy kampanii wierzą, że wzajemne uświadamianie się wpłynie na poprawę bezpieczeństwa Polaków.

Pierwszy spot kampanii oraz więcej informacji można zobaczyć na stronie http://zacznijmyslec.com/.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Wsparcia Rolnika - Polska Ziemia
Organizator:

Fundacja Wsparcia Rolnika - Polska Ziemia

Adres:

Kolejowa 45 135, 01-210 Warszawa-Wola, woj. mazowieckie

Tel.:

22 299 10 26

E-mail:

fundacja@wsparcierolnika.pl

Www:

http://www.wsparcierolnika.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • edukacja
  • edukacja zdrowotna
  • ochrona zdrowia
  • wieś