Przejdź do treści głównej

Lekcja na 12 gwiazdek [relacja]

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-08-03, 12:58
Blisko 6000 przejechanych kilometrów, 26 warsztatów dla ponad 700 uczniów ze szkół średnich z Małopolski, Podkarpacia, Świętokrzyskiego – tak kończy się druga edycja kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”, której celem jest pokazanie młodym Polakom, że mogą wpływać na decyzje podejmowane przez unijne instytucje. Takie działania dają dużo do myślenia, chcemy więcej takich spotkań – mówili uczestnicy warsztatów.

Radymno, Czudec, Zakopane, Gorlice, Sanok, Krynica Zdrój, Nowosielce, Brzesko, Myślenice, Pilzno, Stary Sącz, Radomyśl Wielki, Dębica, Biecz, Kraków, Rzeszów, Jędrzejów, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Połaniec, Bodzentyn, Skalbmierz, Sandomierz, Jarosław to miejscowości, w których eksperci Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego ABSOLWENT przy WSIiZ w Rzeszowie spotkali się w roku szkolnym 2017/2018 z uczniami i uczennicami szkół średnich, aby w ramach warsztatów akcji edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek” rozmawiać o Unii Europejskiej.

Inicjatorem i współtwórcą przedsięwzięcia, którego celem jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność młodych Polaków jak i ich bliskich, jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Uczestnicy warsztatów w sposób szczególny docenili sposób prowadzenia spotkań tj. możliwość dyskusji, pracy w grupach i prezentacji swoich opracowań, a także dobór tematyki oraz nowe pozyskane informacje.

Szczegółowa relacja znaduje się na stronie interentowej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce: Lekcja na 12 gwiazdek


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja obywatelska
  • integracja europejska
  • młodzież
  • polityka międzynarodowa